Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Kompleksowa terapia czaszkowo-żuchwowa – podejście interdyscyplinarne. Warsztat praktyczny.

mgr Piotr Antoniak

Dyplomowany fizjoterapeuta, ukończył Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie uzyskując tytuł magistra fizjoterapii oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika specjalna ze specjalizacją w logopedii. W centrum jego zainteresowań zawodowych znajduje się prawidłowy rozwój dziecka, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychologicznym oraz poznawczym.

mgr Magdalena Najczuk

Logopeda, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, zajmuje się terapią logopedyczną dzieci i dorosłych (wady wymowy) oraz wspomaganiem leczenia ortodontycznego.

17.06.2023
Logopedzi, neurologopedzi, pedagodzy, fizjoterapeuci.

1. Omówienie podejścia interdyscyplinarnego w leczeniu zaburzeń czaszkowo-żuchwowych

2. Przedstawienie profilu pacjenta – najczęstsze objawy, problemy funkcjonalne

3. Współpraca między logopedą i fizjoterapeutą w różnych zaburzeniach narządu żucia

4. Podstawy anatomii i biomechaniki - powiązanie między strukturą a funkcją

5. Kompleksowa ocena pacjenta – badanie logopedyczne i fizjoterapeutyczne

6. Wnioskowanie kliniczne – planowanie terapii w oparciu o wyniki badania

7. Techniki terapeutyczne – terapia celowana na przyczynę

8. Podsumowanie Q&A

⇒ Szkolenie ma charakter praktyczny, wszystkie elementy badania i terapii zostaną dokładnie omówione i zaprezentowanie

⇒ Praktyka w parach – uczestnicy będą wykonywali przedstawione elementy badania i terapii pod okiem prowadzących

⇒ Proporcje praktyki do teorii 70/30.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

mgr Piotr Antoniak
mgr Magdalena Najczuk