Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych.

Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych.

dr n. hum. Anna Regner

Nauczyciel akademicki, neurologopeda, międzynarodowy terapeuta bazujący na neurosensomotorycznych metodach rozwojowych, terapeuta ustno twarzowej metody Castillo Moralesa, instruktor masażu niemowlęcego Petera Walkera z uprawnieniami międzynarodowymi, terapeuta czaszkowo-krzyżowy.

25.10.2024 (piątek)
26.10.2024 (sobota)
I dzień: 16.00-20.00, II dzień: 8.30-16.30
logopedzi, pedagodzy specjalni, psycholodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki-położne

Cel:

Praktyczne umiejętności holistycznego stosowania technik manualnych korygujących funkcje ustno twarzowe i redukujące ból.

1. Regulacja nieprawidłowego napięcia mięśniowego i symetrii ciała (ruch rytmiczny i wibracja )

2. Holistyczna terapia ciała z zastosowaniem olejków eterycznych. Stymulacja i równoważenie układu limbicznego. Wzmacnianie układu nerwowego pacjentów przed terapią  bazową.

3. Wybrane techniki oddechowe u pacjentów z nieprawidłowym napięciem mięśniowym.

4. Ćwiczenia przygotowujące do prawidłowego połykania- korekta dysfunkcji układu pokarmowego

5. Ćwiczenia manualne usprawniające dysfunkcje  stawu skroniowo żuchwowego (kontrola domykania jamy ustnej).

6. Terapia stref refleksyjnych stóp wpływających na poprawę funkcjonowania obszaru ustno twarzowego.

7. Masaż rąk wspomagający obszar ustno twarzowy

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnego stroju i obuwia, zajęcia odbywają się w parach na stołach rehabilitacyjnych.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych.
dr n. hum. Anna Regner
25.10.2024 (piątek)