Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Diagnoza i terapia wad wymowy w ujęciu miofunkcjonalnym

Diagnoza i terapia wad wymowy w ujęciu miofunkcjonalnym

mgr Sylwia Matuszny

Logopeda, glottodydaktyk, terapeuta miofunkcjonalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, wykładowca i szkoleniowiec. Od 15 lat pracuje z dziećmi w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także osobami dorosłymi. Prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu, pacjentów ortodontycznych oraz wady wymowy, a także zabiegi elektrostymulacji. Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej, nieustająca w dążeniach do osiągania jak najlepszych efektów terapeutycznych.

14.09.2024 (sobota)
15.09.2024 (niedziela)
I dzień w godz. 9.00-16.00
II dzień w godz. 8.00-15.00

Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

I DZIEŃ - MODUŁ DIAGNOSTYCZNY:

1. Wywiad

2. Budowa anatomiczna

3. Sprawność narządów mowy

4. Funkcje prymarne (miofunkcje i sposób ich badania)

5. Kinestezja i praksja

6. Słuch

7. Artykulacja

W tym dniu Uczestnik:

nauczy się jak dobrze zdiagnozować dziecko, co stanowi podstawę to prowadzenia efektywnej terapii logopedycznej.

⇒ otrzyma również sprawdzoną kartę badania!

II DZIEŃ - MODUŁ TERAPII:

1. Cechy dystynktywne głosek

2. Terapia skoncentrowana na przyczynie,

3. Terapia sygmatyzmów,

4. Terapia lambdacyzmu i rotacyzmu,

5. Terapia mowy bezdźwięcznej,

6. Terapia kappacyzmu i gammacyzmu,

7. Terapia głosek [f], [w],

8. Dyslalia wieloraka – budowanie procesu terapeutycznego

W drugim dniu będzie bardzo dużo praktyki. Uczestnik nauczy się:

⇒ dobierać terapię pod problem pacjenta,

⇒ zwracać uwagę na dobór ćwiczeń czynnych,

⇒ pracować z podstawowymi funkcjami, a także wywoływać głoski!

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Prosimy o ubranie się w wygodny strój oraz przywiezienie ze sobą karimat/mat do fitnessu.

Diagnoza i terapia wad wymowy w ujęciu miofunkcjonalnym
mgr Sylwia Matuszny