Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Masaż logopedyczny i terapia manualna kompleksu ustno-twarzowego w praktyce - holistyczny program wsparcia pacjenta z wyzwaniami

mgr Aleksandra Kaczyńska

Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.

mgr Ewa Wojewoda

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej. Od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.

30.07.2022 (sobota)
31.07.2022 (niedziela)
I dzień: 19.00-21.00 - teoretyczne szkolenie online
II dzień: 9.00-17.00 - praktyczne szkolenie stacjonarne

Logopedzi, fizjoterapeuci, lekarze, pedagogodzy, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności o nowe techniki pracy z kompleksem ustno-twarzowym.

Szkolenie skierowane jest do Terapeutów chcących rozwijać się w zakresie pracy miofunkcjonalnej z kompleksem orofacjalnym. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowanie techniki pracy z całym ciałem oraz połączenie pracy ciała z kompleksem oralnym – wzajemne zależności.

Cele szkolenia:

⇒ Zapoznanie Uczestników z technikami pracy w obszarze orofacjalnym,
⇒ Nabycie umiejętności z zakresu anatomii palpacyjnej,
⇒ Wykorzystanie wspomagających sposobów pracy z pacjentem.

1. Masaż logopedyczny, stymulacje ustno-twarzowe i terapia manualna  – wprowadzenie.

2. Anatomia ustno-twarzowa w aspekcie pracy manualnej, masażu i stymulacji orofacjalnych.

3. Masaż manualny wpływający na poprawę motoryki ustno-twarzowej – od czego zacząć, procedura, wskazania i  możliwości.

4. Zastosowanie podstawowych technik powięziowych FDM i terapii wisceralnej.

5. Leczenie dysfunkcji w obrębie twarz i szyi.

6. Zastosowanie metody powięziowej w praktyce – diagnoza i leczenie przeprowadzone na pacjencie.

7. Wpływ terapii manualnej na dysfunkcje związane z napięciem mięśniowym i porażeniem nerwów w obrębie twarzy, szyi, odcinka szyjnego kręgosłupa.

8. Wprowadzenie do terapii punktów spustowych.

9. Możliwości leczenia terapią punktów spustowych w logopedii na wybranych jednostkach chorobowych.

10. Elementy koncepcji neurorozwojowych w technikach pracy z ciałem w aspekcie logopedycznym.

11. Techniki wspomagające karmienie.

12. Techniki tkanek miękkich wpływające na pionizację języka.

13. Techniki pracy manualnej w dysfagii.

14. Techniki regulujące ślinienie.

15. Wieloaspektowe wykorzystanie poznanych technik w usprawnianiu pacjentów z jednostkami: mózgowe porażenie dziecięce,  zespół Dawna, autyzm, udar mózgu, zespoły genetyczne, stwardnienie rozsiane, neuropatie, rozszczepy podniebienia, warg, dyslalie, dyzartria, zaburzenia ssania, wady zgryzu, bruksizm i inne.

16. Wspomaganie masażu manualnego innowacyjnymi rozwiązaniami: połączenie z elektrostymulacją, połączenie z kinesiotapingiem.

UWAGA:

W dniu 30 lipca szkolenie odbędzie się online w godz. 19.00-21.00 (część teoretyczna)

W dniu 31 lipca szkolenie odbędzie się stacjonarnie w godz. 9.00-17.00 (część praktyczna)

Prosimy o zabranie kocyka/maty, płynu do dezynfekcji rąk, oliwki do masażu lub olejku.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

mgr Aleksandra Kaczyńska
mgr Ewa Wojewoda