Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Warsztat terapeuty miofunkcjonalnego

Warsztat terapeuty miofunkcjonalnego

mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska

Logopeda/neurologopeda, członek PTL i PZL, konsultant C-EYE, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog, trener umiejętności miękkich, instruktor jogi dla dzieci, trener i masażysta psów, trener FIT PAWS dla psów, założycielka Centrum Logopedyczno-Terapeutycznego „Dogadać się”.

05.10.2024
Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

Cel szkolenia:

Nabycie/utrwalenie/udoskonalenie umiejętności oceny zaburzeń miofunkcjonalnych, planowania terapii z wykorzystaniem dostępnych technik i narzędzi.

1. Terapia miofunkcjonalna – założenia

2.  Arkusze diagnostyczne – propozycje

3.  Narzędzia i pomoce wykorzystywane w terapii miofunkcjonalnej - przegląd

4.  Budowanie programu terapeutycznego

♦ dla dziecka (z wykorzystaniem gier i zabaw)

♦ dla pacjenta dorosłego

5.  Techniki terapeutyczne wykorzystywane w zakresie usprawniania funkcji:

♦ mięśni posturalnych (z wykorzystaniem elementów PNF)

♦ oddychania

♦ połykania

♦ żucia z uwzględnieniem aspektu nienormatywnej pozycji spoczynkowej języka

6.  Pacjent ortodontyczny w terapii miofunkcjonalnej

7.  Pacjent leżący po epizodzie neurologicznym w terapii miofunkcjonalnej

8.  Podsumowanie, dyskusja, zakończenie szkolenia

Metody pracy:

⇒ wykład/prezentacja multimedialna

⇒ film

⇒ dyskusja

⇒ ćwiczenia praktyczne

⇒ analiza studium przypadku

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Każdy uczestnik powinien posiadać: wygodny strój, duży ręcznik plażowy, małe lusterko.

Warsztat terapeuty miofunkcjonalnego
mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska