Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Zabawy wspomagające terapię miofunkcjonalną dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - warsztat

mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska

Logopeda/neurologopeda, członek PTL i PZL, konsultant C-EYE, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog, trener umiejętności miękkich, instruktor jogi dla dzieci, trener i masażysta psów, trener FIT PAWS dla psów, założycielka Centrum Logopedyczno-Terapeutycznego „Dogadać się”.

08.12.2024
Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

Cel szkolenia:

Nabycie/utrwalenie/udoskonalenie umiejętności planowania terapii z dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wykorzystaniem różnego typu zabaw.

1. Wprowadzenie

2. Anatomia funkcjonalna obszaru ustno-twarzowego

3. Postawa ciała vs obszar ustno-twarzowego

4. Planowanie terapii miofunkcjonalnej z wykorzystaniem aspektu zabawy

5. Rodzaje i funkcje zabaw

6. Etapy rozwoju zabawy

7. Różne oblicza zabawy – norma vs zaburzenie

8. Wykorzystanie zabawy w terapii miofunkcjonalnej – cel terapeutyczny

9. Zabawy wykorzystywane w terapii miofunkcjonalnej

♦ z wykorzystaniem dodatkowych atrybutów (profesjonalnych i ogólnodostępnych)

♦ bez wykorzystania dodatkowych atrybutów

10. Zabawy wykorzystywane w terapii miofunkcjonalnej

♦ zabawy grupowe

♦ zabawy indywidualne

11. Zakończenie szkolenia

Metody pracy:

♦ prezentacja multimedialna

♦ film

♦ dyskusja

♦ ćwiczenia praktyczne

♦ analiza studium przypadku

Każdy uczestnik powinien posiadać:

wygodny strój (skarpetki antypoślizgowe)

matę do jogi

duży ręcznik plażowy

zestaw kredek lub flamastrów

nożyczki

kilka kartek z bloku technicznego

kartonowe pudełko np. po butach

małą piłkę

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: W przypadku uczestnictwa w 2 szkoleniach z Panią Katarzyną Czechowicz - Gołaszewską w dniach 1 i 8 grudnia łączny koszt wynosi 650 zł. Prosimy o wpłatę od razu pomniejszonej kwoty.

mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska
08.12.2024 (niedziela)