Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Diagnoza miofunkcjonalna dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Diagnoza miofunkcjonalna dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska

Logopeda/neurologopeda, członek PTL i PZL, konsultant C-EYE, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog, trener umiejętności miękkich, instruktor jogi dla dzieci, trener i masażysta psów, trener FIT PAWS dla psów, założycielka Centrum Logopedyczno-Terapeutycznego „Dogadać się”.

01.12.2024
Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

Cel szkolenia:

Nabycie/utrwalenie/udoskonalenie umiejętności diagnozy zaburzeń miofunkcjonalnych oraz wstępnego planowania terapii z wykorzystaniem dostępnych technik i narzędzi.

1.Terapia miofunkcjonalna – założenia, cele

2. Wzrost i rozwój twarzoczaszki

3. Czynniki wpływające na wzrost i rozwój obszaru twarzoczaszki

4. Anatomia funkcjonalna obszaru ustno-twarzowego

5. Arkusze diagnostyczne – przegląd

6. Narzędzia i pomoce wykorzystywane w diagnozie miofunkcjonalnej – przegląd

7. Składowe standardu diagnostycznego

a) wywiad

b) ocena funkcjonalna z uwzględnieniem badań specjalistycznych

c) osobnicza ocena funkcjonalna: norma vs zaburzenie (m.in.)

- postawa ciała

- chód

- tor oddychania

- cefalometria

- profil twarzy

- wargi

- staw skroniowo - żuchwowy

- język

- wędzidełka

- podniebienie

- języczek

- migdałki

- zgryz

- przyjmowanie pokarmów

8. Wstępne planowanie terapii

9. Podsumowanie, dyskusja, zakończenie szkolenia.

Metody pracy:

⇒ wykład/prezentacja multimedialna

⇒ film

⇒ dyskusja

⇒ ćwiczenia praktyczne

⇒ analiza studium przypadku

Każdy uczestnik powinien posiadać:

♦ wygodny strój

♦ duży ręcznik plażowy

♦ małe lusterko

♦ centymetr krawiecki

♦ linijka

♦ zestaw kredek lub flamastrów

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: W przypadku uczestnictwa w 2 szkoleniach z Panią Katarzyną Czechowicz - Gołaszewską w dniach 1 i 8 grudnia łączny koszt wynosi 650 zł. Prosimy o wpłatę od razu pomniejszonej kwoty.

Diagnoza miofunkcjonalna dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska