Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Rotacyzm – autorska metoda terapii rotacyzmu A. Banaszkiewicz i przegląd metod klasycznych

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

19.11.2021

Celem szkolenia jest nauczenie krok po kroku metody autorskiej A. Banaszkiewicz, która cieszy się coraz większą popularnością, a po raz pierwszy została opublikowana w 2005 roku.

Podczas szkolenia omówiony zostanie także mechanizm powstawania głoski /r/ w ontogenezie, charakterystyka głoski [r] w normie i patologii oraz przegląd metod wywoływania głoski [r] znanych z tradycyjnych pozycji literatury fachowej.

1. Charakterystyka artykulacji głoski [r] i jej rozwój w mowie dziecka.

2. Diagnozowanie rotacyzmu - filmy prezentujące różne deformacje.

3. Ćwiczenia wstępne przygotowujące do wywołania głoski /r/ - ćwiczenia praktyczne.

4. Wywoływanie głoski /r/ -  przegląd literatury przedmiotu i ćwiczenia praktyczne.

5. Wywoływanie głoski /r/ metodą autorską Agnieszki Banaszkiewicz – teoria i ćwiczenia praktyczne.

6. Etapy utrwalania głoski /r/ - skuteczne dobieranie materiału językowego do utrwalania głoski /r/ według autorskiego programu.

Podczas szkolenia uczestnikowi przyda się lusterko.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

dr Agnieszka Banaszkiewicz
19.11.2021 (piątek)