Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Miofunkcja: diagnoza i stymulacja u noworodków i niemowląt

Miofunkcja: diagnoza i stymulacja u noworodków i niemowląt

dr Mira Rządzka

doktor nauk o zdrowiu,  neurologopeda, specjalizuje się we wczesnych oddziaływaniach neurologopedycznych u noworodków i niemowląt z zaburzeniami oralnymi, w zaburzeniach dysfagicznych u dzieci i dorosłych, zaburzeniach rozwoju komunikacji u dzieci z ASD czy zaburzeniami genetycznymi.Wieloletni wykładowca akademicki (UM Wrocław, UAM Poznań, UZ Zielona Góra, APS Warszawa).

19.10.2024 (sobota)
20.10.2024 (niedziela)
I dzień: 10.00-17.30
II dzień: 9.00-14.00

Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii.

1. Miofunkcja a mioterapia

2. Cele oddziaływań mioterapeutycznych

3. Anatomia: praktyczne wykorzystanie mięśni oralnych

4. Fizjologia obszaru oralnego - połykanie

5. Oddychanie: norma i patologia

6. Znaczenie wywiadu dla diagnozy dziecka z zaburzeniami miofunkcji

7. Diagnoza oralnych warunków anatomicznych dziecka w praktyce

8. Zasady i protokół postępowania

9. Dobór oddziaływań mioterapeutycznych: momenty strategiczne

10. Terapia  dysfunkcji oddychania

11.  Praca z dzieckiem ze skróceniami wędzidełek jamy ustnej

12. Poszukiwanie rozwiązań: praca z pacjentem, analiza przypadku.

Uczestnicy otrzymają materiay szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Miofunkcja: diagnoza i stymulacja u noworodków i niemowląt
dr Mira Rządzka