Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Trening Umiejętności Społecznych

Trening Umiejętności Społecznych

mgr Marta Indrzejczak

Psycholog, pedagog, Trenerka Umiejętności Społecznych, terapeutka Wczesnego Wspomagania Rozwoju, diagnosta ADOS-2,  Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny.

13.10.2024
Pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, terapeuci, studenci.

Cel szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnik zdobędzie kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych oraz rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych u dzieci od 4 roku życia.

Szkolenie wzbogacone jest o przykłady z codziennej praktyki, co pozwala uczestnikom zapoznać się z potencjalnymi wyzwaniami  oraz ich  rozwiązaniami w pracy trenera TUS.

1. Podstawowe informacje na temat metody Treningu Umiejętności Społecznych.

2. Czym są i jak się rozwijają umiejętności społeczne?

3. Rola trenera.

4. Diagnoza i dobór grupy.

5. Harmonogram zajęć i tworzenie przestrzeni.

6. Struktura zajęć TUS

7. Jak zaplanować zajęcia TUS i wyznaczyć cele?

8. Podstawowe metody stosowane na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych.

9. Współpraca z rodzicami.

10. Specyfika pracy z dzieckiem w spektrum autyzmu, ADHD i innymi wyzwaniami rozwojowymi.

Cześć praktyczna:

1. Praca z trudnymi zachowaniami.

2. Jak tworzyć proste pomoce wpierające kompetencje emocjonalno- społeczne?

3. Projekt scenariusza Treningu Umiejętności Społecznych.

Uczestnik otrzymuje Skrypt trenera TUS  (wersji elektroniczna), a w nim:

♦ kwestionariusz dla rodzica/ opiekuna;

♦ arkusz oceny umiejętności dziecka- diagnoza wstępna;

♦ arkusz ewaluacji umiejętności uczestnika TUS;

♦ 10 autorskich scenariuszy zajęć Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i   szkolnym wraz załącznikami do ich realizacji.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Trening Umiejętności Społecznych
mgr Marta Indrzejczak