Strona główna / Szkolenia online / Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego

Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego

dr Izabela Malicka

Wieloletni wykładowca akademicki (m.in. Uniwersytet Śląski, Akademia Frycza- Modrzewskiego w Krakowie, WSB w Cieszynie, PWSZ w Nowym Sączu), członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Pomysłodawczyni oraz inicjatorka powstania „Centrum Wad Twarzoczaszki", gdzie prowadzi diagnozę oraz terapię w zakresie zaburzeń mowy u osób z rozszczepem wargi i/lub podniebienia. Jest autorką publikacji naukowych oraz czynnym uczestnikiem w licznych konferencjach. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się badania dotyczące wpływu warunków anatomiczno - czynnościowych na mowę dziecka oraz osób dorosłych.

07.06.2022
Neurologopedzi, logopedzi.

1. Oddychanie jako jedna z czynności prymarnych.

2. Przyczyny dysfunkcji oddychania uwarunkowane strukturalnie i/lub nawykowo- propozycja diagnozy.

3. Możliwe przyczyny przerostu adenoidalnego.

4. Logopedyczne konsekwencje przerostu Pierścienia Waldeyera.

5. Wady anatomiczne przestrzeni orofacjalnej u omawianej grupy pacjentów.

6. Zaburzenia realizacji fonemów spółgłoskowych jako konsekwencja przerostu adenoidalnego.

7. Paradygmat terapii logopedycznej pacjentów z przerostem migdałków.

8. Rola innych specjalistów w procesie diagnozy oraz terapii logopedycznej.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Szkolenie nie będzie nagrywane.

Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego
dr Izabela Malicka