Strona główna / Szkolenia online / Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego

Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego

dr Izabela Malicka

doktor nauk humanistycznych, logopeda, specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi z wadami anatomicznymi twarzoczaszki oraz zaburzeniami czynnościowymi przestrzeni orofacjalnej, takimi jak rozszczep wargi i/lub podniebienia, ankyloglosja, wady zgryzu (w tym pacjenci ortognatyczni), jak również dysfunkcją oddychania oraz połykania. Wieloletni wykładowca akademicki (UŚ Katowice, UM Wrocław, AFM Kraków), autorka licznych publikacji naukowych z zakresu orofacjologopedii.

07.03.2023
Neurologopedzi, logopedzi.

1. Oddychanie jako jedna z czynności prymarnych.

2. Przyczyny dysfunkcji oddychania uwarunkowane strukturalnie i/lub nawykowo- propozycja diagnozy.

3. Możliwe przyczyny przerostu adenoidalnego.

4. Logopedyczne konsekwencje przerostu Pierścienia Waldeyera.

5. Wady anatomiczne przestrzeni orofacjalnej u omawianej grupy pacjentów.

6. Zaburzenia realizacji fonemów spółgłoskowych jako konsekwencja przerostu adenoidalnego.

7. Paradygmat terapii logopedycznej pacjentów z przerostem migdałków.

8. Rola innych specjalistów w procesie diagnozy oraz terapii logopedycznej.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Szkolenie nie będzie nagrywane.

Logopedyczny aspekt przerostu adenoidalnego
dr Izabela Malicka