Strona główna / Szkolenia online / Terapia logopedyczna głosek tylnojęzykowych + nowa metoda wywoływania [k] [g]

Terapia logopedyczna głosek tylnojęzykowych + nowa metoda wywoływania [k] [g]

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

15.12.2021

1. Głoski [k], [g], [x]: norma fonetyczna i rozwojowa,

2. Charakterystyka nieprawidłowych realizacji głosek tylnojęzykowych, przyczyny, wskazówki diagnostyczne, ćwiczenia przygotowawcze, sposoby wywoływania, m. in. wywoływanie głoski [k] metodą mechaniczną oraz wykorzystującą zmiękczone [k’].

3. Nagrania pacjentów obrazujące niektóre zagadnienia.

Forma: wykład z pokazem ćwiczeń

Uwaga:

Szkolenie będzie nagrane i udostępnione przez kolejne 48 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia online.

Terapia logopedyczna głosek tylnojęzykowych + nowa metoda wywoływania [k] [g]
dr Agnieszka Banaszkiewicz