Strona główna / Nagrane webinary / Diagnoza i terapia osób dorosłych z afazją

Diagnoza i terapia osób dorosłych z afazją

dr Anna Siudak

Adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie; absolwentka filologii polskiej UJ oraz logopedii UP w Krakowie; neurologopeda w Centrum Origin Karków; glottodydaktyk w Centrum Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego UP w Krakowie. Specjalistka wczesnej interwencji logopedycznej i terapeutycznej, terapii miofunkcjonalnej i PNF; członek Zarządu Małopolskiego Oddziału PTL oraz redaktorka naukowych wydawnictw „Nowa Logopedia” i „Neurologopedia”; autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych.

Logopedzi, neurologopedzi.

1. Neurobiologiczny obraz afazji.

2. Diagnoza afazji u osób dorosłych:

- ocena sprawności funkcji poznawczych warunkujących posługiwanie się mową,

- ustalenie rozpadu umiejętności językowych.

3. Terapia afazji u osób dorosłych:

- techniki restytucji funkcji poznawczych u osób dorosłych,

- zasady programowania języka u pacjentów z afazją

4. Analiza materiałów audiowizualnych.

Czas trwania: 120 minut.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
Diagnoza i terapia osób dorosłych z afazją