Strona główna / Szkolenia online / Logorytmika jako metoda holistyczna i interdyscyplinarna wspierająca działania logopedy

dr Anna Walencik-Topiłko

doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki  pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt, kierownik Podyplomowego Studium Emisji i Higieny Głosu. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Autorka publikacji praktycznych: Głos jako narzędzie, Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki. Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci (zróżnicowane zaburzenia komunikacji językowej).

16.11.2021

Skąd się wzięła logorytmika? Krótki rys historyczny i podstawy metodyczne.

Na czym polega holistyczne oddziaływanie w logorytmice? Słuch/ruch/słowo.

Ile logopedii a ile rytmiki w logorytmice? Interdyscyplinarność logorytmiki.

Jakie ćwiczenia logopeda może stosować na logorytmice? Dobór ćwiczeń do profilaktyki logopedycznej i do terapii logopedycznej.

Jak przygotować się do zajęć logorytmicznych? Wskazówki praktyczne dla logopedy dotyczące prowadzenia zajęć.

Jakie są zalety zajęć logopedycznych prowadzonych z zastosowaniem logorytmiki? Zwiększenie motywacji dziecka i rodzica.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA MATERIAŁY I ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU WEBINARU.

WEBINAR BĘDZIE NAGRYWANY, BĘDZIE GO MOŻNA ODTWARZAĆ PRZEZ 48 GODZ.

dr Anna Walencik-Topiłko
16.11.2021 (wtorek)