Strona główna / Szkolenia online / Praca z małym dzieckiem z wadą słuchu: diagnoza i programowanie terapii

Praca z małym dzieckiem z wadą słuchu: diagnoza i programowanie terapii

mgr Agnieszka Dziedzic

Pedagog specjalny, logopeda-audiolog, neurologopeda. Od kilku lat współpracuje z Polikliniką SUVAG w Zagrzebiu, w której odbywała staż naukowo-dydaktyczny oraz szkolenia doskonalące z metody werbo-tonalnej. Członek Chorwackiego Stowarzyszenia Metody Werbo-tonalnej (Hrvatska Verbotonalna Udruga). Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej.

15.02.2022

1. Diagnoza medyczna vs diagnoza funkcjonalna (logopedyczna).

2. Wychowanie słuchowo-językowe – charakterystyka metod i strategie postępowania.

3. Znaczenie prozodii we wczesnej interwencji logopedycznej.

4. Zastosowanie elementów metody werbo-tonalnej – programowanie wczesnych etapów rozwoju mowy.

5. Zabawy fonetyczne (stymulacje ruchowe i stymulacje muzyczne) – propozycje ćwiczeń z samogłoskami.

6. Współpraca terapeutów z rodzicami.

Szkolenie będzie nagrane i udostępnione przez kolejne 48 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia online.

Praca z małym dzieckiem z wadą słuchu: diagnoza i programowanie terapii
mgr Agnieszka Dziedzic