Strona główna / Nagrane webinary / Mowa bezdźwięczna - postępowanie logopedyczne

Mowa bezdźwięczna - postępowanie logopedyczne

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

Logopedzi i studenci logopedii.

1. Mowa bezdźwięczna: charakterystyka zaburzenia, głoski dźwięczne, bezdźwięczne i półdźwięczne. Przyczyny.

2. Wskazówki diagnostyczne.

3. Terapia: ćwiczenia przygotowawcze, kolejność wywoływania głosek, sposoby udźwięczniania (wywoływania) głosek.

4. Nagrania pacjentów z mową bezdźwięczną i podczas wywoływania niektórych głosek. Nagrania głosek półdźwięcznych.

5. Spis 90 paronimów opozycji fonologicznej dźwięczna - bezdźwięczna. Przykłady ich wykorzystania w diagnozie i terapii.

Słuchacze otrzymują materiał w formie pdf. Po szkoleniu jest możliwość skontaktowania się z prowadzącą szkolenie w celu zadania pytań dotyczących treści szkolenia.

Czas trwania webinaru: 2 godz.

Nagrane webinary
Mowa bezdźwięczna - postępowanie logopedyczne