Lambdacyzm, nieprawidłowa wymowa głosek [t], [d], [n] – postępowanie logopedyczne
Logopeda, neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii. Praktykuje prowadząc diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy już od ponad 20 lat. Od 2009 roku pracuje w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (z poważnymi wadami zgryzu, m.in. z rozszczepami podniebienia). Wieloletni nauczyciel akademicki, przede wszystkim wykładowca w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, a także szkoleniowiec. Autorka publikacji naukowych o tematyce logopedycznej i językoznawczej: książki „Fleksja werbalna w mowie dzieci pięcioletnich”, ponad stu artykułów, rozdziałów książek, recenzji i haseł w „Encyklopedii Logopedii”. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Treści logopedyczne prezentowane przez dr Banaszkiewicz oparte są w równym stopniu na wiedzy i praktyce. W swoich działaniach zawodowych zawsze pamięta o dobru pacjenta.
Program:
1. Głoski [l], [t], [d], [n]: norma fonetyczna i rozwojowa, znaczenie prawidłowej wymowy tych głosek dla dalszego rozwoju artykulacyjnego dzieci,
2. Charakterystyka nieprawidłowych realizacji, przyczyny, wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne, ćwiczenia przygotowawcze, sposoby wywoływania.
3. Nagrania pacjentów obrazujące niektóre zagadnienia
Czas trwania webinaru: 2,5 godz