Strona główna / Nagrane webinary / Wybiórczość pokarmowa. Jak ugryźć temat?

Wybiórczość pokarmowa. Jak ugryźć temat?

mgr Agata Kalina

Logopedka, pedagożka, surdologopedka, terapeutka karmienia. Wykładowca UAM Poznań. Prezeska Fundacji „Cali Mali”. Dyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Cali Mali”. Autorka programu „LogoSensoryka” dla logopedów oraz „Oswojenie ma znaczenie” dla terapeutów karmienia.

Logopedzi, neurologopedzi, terapeuci SI, pscyholodzy, pedagodzy, studenci.

Zapraszamy do oberzenia  2h webinaru na temat: „Wybiórczość pokarmowa. Jak ugryźć temat?"

1. Wybiórczość pokarmowa- definicja.

2. Wybiórczość pokarmowa a neofobia żywieniowa oraz inne zaburzenia jedzenia- różnicowanie pojęć.

3. Kto tworzy zespół terapeutyczny w złotym standardzie opieki nad Dzieckiem z wybiórczością pokarmową?

4. Holistyczna diagnoza pacjenta- jak konstruować dobry kwestionariusz, na czym jeszcze opiera się diagnoza?

5. Wybiórczość pokarmowa a Integracja Sensoryczna i samoregulacja.

6. Wybiórczość pokarmowa a komunikacja.

7. Plan terapeutyczny.- jakie cele stawiać?

8. Oswajanie responsywne- zasady pracy.

9. Wykorzystanie elementów metody Food Chaining w pracy z pacjentem z wybiórczością pokarmową.

10. Akcesoria wspomagające oswajanie jedzenia w gabinecie terapeuty karmienia.

11. Studium przypadku.

Czego uczestnik się nauczy?

⇒ Diagnozować Dziecko z wybiórczością pokarmową oraz innymi trudnościami w przyjmowaniu pokarmów.
⇒ Konstruować plan pracy terapeutycznej dla Rodziny i Dziecka z wybiórczością pokarmową na podstawie holistycznej diagnozy problemu.
⇒ Prowadzić zajęcia oparte na responsywnym oswajaniu jedzenia na podstawie najnowszych metod, w tym metody Food Chainning.
⇒ Zorganizować przestrzeń w gabinecie oraz gromadzić przydatne akcesoria w pracy z dzieckiem z wybiórczością pokarmową.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe

Nagrane webinary
Wybiórczość pokarmowa. Jak ugryźć temat?
mgr Agata Kalina