Strona główna / Nagrane webinary / Zaburzenia posturalne a mowa.Konsekwencje. Postępowanie terapeutyczne.

Zaburzenia posturalne a mowa.Konsekwencje. Postępowanie terapeutyczne.

mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska

Neuro i surdologopeda, oligofrenopedagog terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta NDT- Bobath, provider Neuroflow, specjalista z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi z opóźnieniami i zaburzeniami rozwojowymi. Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jedenaście lat pracowała w przedszkolu integracyjnym, gdzie  poznała specyfikę pracy z małymi dziećmi, przede wszystkim z tymi, które wymagają szczególnego wsparcia.   Praktykę zawodową zdobywała również pracując w Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu oraz współpracując z Fundacją „ Dźwięki Marzeń”. Od piętnastu lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu oraz prowadzi gabinet LOGO-SENS.

Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii, terapeuci

1. Zaburzenia posturalne - kontrola posturalna.

2. Wskaźniki zaburzeń napięcia mięśniowego.

3. Następstwa  w kontekście  terapii logopedycznej.

4. Skutki  zaburzeń napięcia mięśniowego dla sfery orofacjalnej.

5. Potrzeby dzieci z zaburzeniami posturalnymi.

6. Aktywności wzmacniające stabilizację centralną.

7. Kształtowanie schematu ciała.

8. Motoryka ręki i języka.

9. Dysocjacja  ruchów w obrębie sfery oralnej- żuchwy, języka.

10. Oddziaływanie w sferze orofacjalnej.

Czas trwania nagrania: 1,40 min.

Nagrane webinary
Zaburzenia posturalne a mowa.Konsekwencje. Postępowanie terapeutyczne.
mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska