Strona główna / Szkolenia online / Rotacyzm – autorska metoda terapii rotacyzmu A. Banaszkiewicz i przegląd metod klasycznych (on-line)

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Logopeda, neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii. Praktykuje prowadząc diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy już od ponad 20 lat. Od 2009 roku pracuje w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (z poważnymi wadami zgryzu, m.in. z rozszczepami podniebienia). Wieloletni nauczyciel akademicki, przede wszystkim wykładowca w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, a także szkoleniowiec. Autorka publikacji naukowych o tematyce logopedycznej i językoznawczej: książki „Fleksja werbalna w mowie dzieci pięcioletnich”, ponad stu artykułów, rozdziałów książek, recenzji i haseł w „Encyklopedii Logopedii”. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Treści logopedyczne prezentowane przez dr Banaszkiewicz oparte są w równym stopniu na wiedzy i praktyce. W swoich działaniach zawodowych zawsze pamięta o dobru pacjenta.

25.05.2024

1. Charakterystyka artykulacji głoski [r] i jej rozwój w mowie dziecka.

2. Diagnozowanie rotacyzmu - filmy prezentujące różne deformacje.

3. Ćwiczenia wstępne przygotowujące do wywołania głoski /r/ - ćwiczenia praktyczne.

4. Wywoływanie głoski /r/ -  przegląd literatury przedmiotu i ćwiczenia praktyczne.

5. Wywoływanie głoski /r/ metodą autorską Agnieszki Banaszkiewicz – teoria i ćwiczenia praktyczne.

6. Etapy utrwalania głoski /r/ - skuteczne dobieranie materiału językowego do utrwalania głoski /r/ według autorskiego  programu.

Celem szkolenia jest nauczenie krok po kroku metody autorskiej A. Banaszkiewicz, która cieszy się coraz większą popularnością, a po raz pierwszy została opublikowana w 2005 roku.

Podczas szkolenia omówiony zostanie także mechanizm powstawania głoski /r/ w ontogenezie, charakterystyka głoski [r] w normie i patologii oraz przegląd metod wywoływania głoski [r] znanych z tradycyjnych pozycji literatury fachowej.

Forma szkolenia: wykład + ćwiczenia praktyczne

Podczas szkolenia uczestnikowi przyda się lusterko.

UWAGA: SZKOLENIE NIE BĘDZIE NAGRYWANE!

dr Agnieszka Banaszkiewicz
25.05.2024 (sobota)