Strona główna / Nagrane webinary / Jak skuteczne utrwalać głoski w terapii zaburzeń artykulacji? Układanie materiału językowego

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

Logopedzi, neurologopedzi.

Głównym celem szkolenia jest wzbogacenie warsztatu pracy logopedy o metodykę postępowania w sytuacji wywołanej już głoski. Stosowanie omówionych zasad powoduje krótszy okres utrwalania głoski nawet kilkukrotnie!

Po szkoleniu słuchacz będzie wiedział, jak samodzielnie ułożyć materiał językowy (wyrazy, złożenia, zdania), tak, aby pacjent opanowywał poszczególne etapy bez dużego wysiłku.

Zaprezentowane zostaną wskazówki dotyczące utrwalania wszystkich głosek języka polskiego.

Omawiane zasady dotyczą zarówno zaburzeń typu dyslalia czy dysglosja, gdzie zaburzenia artykulacji są jedynym objawem, ale są pomocne również w programowaniu terapii innych zaburzeń mowy, gdzie zaburzenia artykulacji są jednym z objawów i podlegają terapii na pewnym etapie działań, np. przy dyzartrii, afazji, autyzmie, mowie rozszczepowej, oligofazji, itp.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
dr Agnieszka Banaszkiewicz