Strona główna / Nagrane webinary / Jak skuteczne utrwalać głoski w terapii zaburzeń artykulacji? Układanie materiału językowego

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Logopeda, neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii. Praktykuje prowadząc diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy już od ponad 20 lat. Od 2009 roku pracuje w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (z poważnymi wadami zgryzu, m.in. z rozszczepami podniebienia). Wieloletni nauczyciel akademicki, przede wszystkim wykładowca w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, a także szkoleniowiec. Autorka publikacji naukowych o tematyce logopedycznej i językoznawczej: książki „Fleksja werbalna w mowie dzieci pięcioletnich”, ponad stu artykułów, rozdziałów książek, recenzji i haseł w „Encyklopedii Logopedii”. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Treści logopedyczne prezentowane przez dr Banaszkiewicz oparte są w równym stopniu na wiedzy i praktyce. W swoich działaniach zawodowych zawsze pamięta o dobru pacjenta.

Logopedzi, neurologopedzi.

Zapraszamy do oberzenia nagrania dotyczącego skutecznego utrwalania głosek w terapii zaburzeń artykulacji.

Głównym celem szkolenia jest wzbogacenie warsztatu pracy logopedy o metodykę postępowania w sytuacji wywołanej już głoski. Stosowanie omówionych zasad powoduje krótszy okres utrwalania głoski nawet kilkukrotnie!

Po szkoleniu słuchacz będzie wiedział, jak samodzielnie ułożyć materiał językowy (wyrazy, złożenia, zdania), tak, aby pacjent opanowywał poszczególne etapy bez dużego wysiłku.

Zaprezentowane zostaną wskazówki dotyczące utrwalania wszystkich głosek języka polskiego.

Omawiane zasady dotyczą zarówno zaburzeń typu dyslalia czy dysglosja, gdzie zaburzenia artykulacji są jedynym objawem, ale są pomocne również w programowaniu terapii innych zaburzeń mowy, gdzie zaburzenia artykulacji są jednym z objawów i podlegają terapii na pewnym etapie działań, np. przy dyzartrii, afazji, autyzmie, mowie rozszczepowej, oligofazji, itp.

Czas trwania: 2 godz. 45 min.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
dr Agnieszka Banaszkiewicz