Strona główna / Nagrane webinary / Ćwiczenia słuchowe dla dzieci z niedosłuchem oraz zaburzeniami przetwarzania słuchowego

mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska

Neuro i surdologopeda, oligofrenopedagog terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta NDT- Bobath, provider Neuroflow, specjalista z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi z opóźnieniami i zaburzeniami rozwojowymi. Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jedenaście lat pracowała w przedszkolu integracyjnym, gdzie  poznała specyfikę pracy z małymi dziećmi, przede wszystkim z tymi, które wymagają szczególnego wsparcia.   Praktykę zawodową zdobywała również pracując w Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu oraz współpracując z Fundacją „ Dźwięki Marzeń”. Od piętnastu lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu oraz prowadzi gabinet LOGO-SENS.

Osoby zajmujące się dziećmi z niedosłuchem

1. Podstawowe zasady prowadzenia ćwiczeń słuchowych.

2. Sposoby dostosowania w codziennym życiu (domu, szkole, przedszkolu).

3. Ćwiczenia   słuchu   awerbalnego:   wykrywanie   dźwięku,   świadomość,   budowanie   reakcji,różnicowanie   i   identyfikowanie   cech   dźwięków,   lokalizowanie,   rytmy,   identyfikowanie dźwięków.

4. Stymulowanie   słuchu   werbalnego   w   różnych   zakresach:   bezpośrednia   pamięć   słuchowa,pamięć     sekwencyjna,     ćwiczenia     rozwijające     selekcję     słuchową,     różnicowanie  i identyfikowanie słów, ćwiczenia stymulujące umiejętności  fonologiczne. Wiek przedszkolny i szkolny.

5. Zabawy, ćwiczenia słuchowe z elementami stymulacji przedsionkowej.

Czas trwania: 60 minut.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska