Strona główna / Nagrane webinary / MIGDAŁKOWO. Terapia logopedyczna pacjenta z przerostem migdałków. Podejście mioterapeutyczne.

mgr Karolina Nowak-Kuna

studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.

Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

Protokół terapeutyczny:

♦ Pozycja spoczynkowa języka

♦ Oswajanie z dotykiem

♦ Oswajanie na leżąco - masaż logopedyczny

♦ Praca na dnie jamy ustnej od zewnątrz i od wewnątrz

♦ Pozycja spoczynkowa żuchwy

♦ Pozycja spoczynkowa warg

♦ Praca na pierścieniu zwierającym gardło

♦ Praca nad torem oddechowym

♦ Praca nad wzorcami słuchowymi

1. Jakie mamy migdałki

2. Ocena migdałków

3. Konsekwencje przerośniętych migdałków

4. Praca z pacjentem z przerostem migdałków

- baza mięśniowa (pozycje spoczynkowe, praca języka, mięśni nad i podgnykowych)

- baza oddechowa

- baza słuchowa (wspomaganie funkcji słuchowych z użyciem metody werbo- tonalnej, logorytmów, zabaw wokalicznych)

⇒ Protokół terapeutyczny

⇒ 25 filmów z pracy w gabinecie

⇒ Wszystkie slajdy do wydruku

Czas trwania: 7 godz. zegarowych

Czas na odtworzenie: 7 dni

Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia (prosimy o informację osoby, które chcą je otrzymać).

Nagrane webinary
mgr Karolina Nowak-Kuna