Strona główna / Nagrane webinary / SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?

SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?

mgr Agata Kalina

Logopedka, pedagożka, surdologopedka, terapeutka karmienia. Wykładowca UAM Poznań. Prezeska Fundacji „Cali Mali”. Dyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Cali Mali”. Autorka programu „LogoSensoryka” dla logopedów oraz „Oswojenie ma znaczenie” dla terapeutów karmienia.

Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii.

Czego uczestnik się nauczy?

⇒ Obserwacji Dziecka z zaburzeniami Integracji Sesnorycznej.
⇒ Wspierania procesów Integracji Sensorycznej podczas zajęć logopedycznych.
⇒ Wprowadzania prostych zabaw i ćwiczeń, służących wspieraniu procesów przetwarzania dla Dzieci.
⇒ Dbania o komfort sensoryczny Dziecka podczas terapii logopedycznej.

1. Co to jest Integracja Sensoryczna?

2. Co nam dają zmysły?

3. Ile mamy zmysłów?

4. Jak możemy diagnozować, obserwować, czy dziecko wymaga podjęcia diagnozy/Terapii Integracji Sensorycznej.

5. Jak wspierać procesy przetwarzania wielozmysłowego w gabinecie logopedycznym?

6. Jak logopeda może zadbać o komfort sensoryczny dziecka podczas terapii?

7. Proste zabawy sensoryczne dla dziecka w pracy logopedy.

8. Dostymulowanie i przestymulowanie- co to oznacza?

9. Przykłady piosenek i zabaw od niemowlaka do przedszkolaka.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu webinaru.

Nagrane webinary
SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?
mgr Agata Kalina