V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna - NAGRANIE. Innowacyjne i praktyczne metody wsparcia osób z zaburzeniami miofunkcjonalnymi. Wyzwania współczesnego logopedy.
Neurologopeda, specjalista logopedii ortognatycznej, terapeutka miofunkcjonalna, filolog angielski, pedagog wczesnoszkolny, terapeuta integracji sensorycznej, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Współpracuje jako logopeda z Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. WAM w Łodzi. Tytuł doktora nauk o zdrowiu uzyskała za cykl prac na temat „Wpływ wad zgryzu na powstawanie wad wymowy u pacjentów leczonych chirurgicznie”. Pomysłodawczyni
i współtwórczyni kursu Logopedia Ortognatyczna, który powstał w oparciu o badania doktoranckie na największej na świecie grupie osób dorosłych z wadą zgryzu i wadą wymowy.
Autorka publikacji dotyczących:
- Efektywność frenotomii u pacjentów dorosłych i jej wpływ na wymowę
- Ocena logopedyczna pacjentów dorosłych przed i po zabiegu ortognatycznym
- Wady wymowy w świetle zaburzeń funkcji prymarnych u pacjentów dorosłych z wadą zgryzu.
Pasjonatka swojej pracy z dziećmi i dorosłymi
Logopeda/neurologopeda, członek PTL i PZL, konsultant C-EYE, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog, trener umiejętności miękkich, instruktor jogi dla dzieci, trener i masażysta psów, trener FIT PAWS dla psów, założycielka Centrum Logopedyczno-Terapeutycznego „Dogadać się”.
Specjalista chirurgii stomatologicznej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej oraz stopień naukowy doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu chirurgii stomatologicznej. Uczestniczy w licznych szkoleniach oraz konferencjach chirurgicznych i implantologicznych w Polsce i zagranicą. W swojej pracy ceni profesjonalizm i najwyższą jakość. Współpracuje w interdyscyplinarnym zespole z logopedą, fizjoterapeutą i ortodontą.
Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.
Neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS, certyfikowany terapeuta RCM, certyfikowany terapeuta metody Padovan, instruktor metody Butejki, terapeuta miofunkcjonalny. Ukończyła kilkadziesiąt kursów z zakresu diagnozy i terapii kompleksu ustno-twarzowego, terapii ręki, ortoptyki, technik Emmetta, dyspraksji i innych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi już od pierwszych dni życia oraz terapią osób z zaburzeniami funkcjonowania kompleksu ustno-twarzowego. Prowadzi gabinet dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jest organizatorem Turnusów Logopedycznych Aleksandry Listwoń dla dzieci niepełnosprawnych.
studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.
Neuro i surdologopeda, oligofrenopedagog terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta NDT- Bobath, provider Neuroflow, specjalista z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi z opóźnieniami i zaburzeniami rozwojowymi. Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jedenaście lat pracowała w przedszkolu integracyjnym, gdzie poznała specyfikę pracy z małymi dziećmi, przede wszystkim z tymi, które wymagają szczególnego wsparcia. Praktykę zawodową zdobywała również pracując w Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu oraz współpracując z Fundacją „ Dźwięki Marzeń”. Od piętnastu lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu oraz prowadzi gabinet LOGO-SENS.
mgr fizjoterapii, naturopata, osteopata pediatryczny,położna, terapeuta metod neurorozwojowych, terapeuta manualny, terapeuta J.Brondo (Argentina-Cordoba),
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, zrealizowała wiele kursów i szkoleń w zakresie fizjoterapii i osteopatii, uczestniczyła w wymianach międzynarodowych osteopatów w ramach Ostheopathic European Academic Network (OsEAN) w Belgii, absolwentka Osteopatii Pediatrycznej, zrealizowała wieloetapowy kurs J.Brondo "Opieka i wsparcie dzieci urodzonych przedwcześnie" - Argentina (Cordoba) i staż w Clinica y Maternidad del Sol na Oddziale Patologii Wcześniaka.
Obecnie kończy międzynarodową szkołę Flanders International College of Osteopathy i prowadzi badania na Warszawskiej Akademii Medycznej, a także szkołe naturopatii.
Codziennie praktykuje osteopatie z dziećmi z dysfunkcją neurologiczną i genetyczną w tym chorobami rzadkimi we własnym Centrum Terapeutycznym. Od 2008 roku związana z Fundacją
Nagranie z V Ogólnopolskieh Konferencji Logopedycznej, która odbyła się 9 czerwca 2024 r.
Program:
- Wykład otwierający: dr n.med. Adrian Gnatek i dr n. o zdr. Anna Lichnowska
"Logopedia Ortogantyczna jako metoda wspierająca proces przygotowania do frenuloplastki/frenotomii"
- mgr Ewa Wojewoda
"Diagnoza i terapia zaburzeń posturalnych w kontekście trudności artykulacyjnych"
- mgr Aleksandra Listwoń i lek.dent Anna Kuc
"Aktualne możliwości leczenia ortodontycznego dzieci"
- mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska
"Wpływ kontroli postawy na kompleks ustno-twarzowy"
- mgr Karolina Nowak-Kuna
"Pozycja spoczynkowa języka - zeszyt ćwiczeń dla pacjenta od 5-go roku życia"
- mgr Aleksandra Kaczyńska
"Wykorzystanie metody elektrostymulacji Tens/Ems w treningach karmienia"
- Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska
"Znaczenie relacji i zabawy w aspekcie terapii miofunkcjonalnej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym"
Czas trwania 4h 45 min
! DOSTĘP DO NAGRANIA PRZEZ MIESIĄC !
mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska
dr n. med. Adrian Gnatek
mgr Aleksandra Kaczyńska
mgr Aleksandra Listwoń
mgr Karolina Nowak-Kuna
mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska
mgr Ewa Wojewoda