Strona główna / SZKOLENIA DEDYKOWANE / Prawo autorskie w oświacie

Prawo autorskie w oświacie

mgr Monika Frysz

Trener kompetencji cyfrowych, specjalistą ds. szkoleń i praw autorskich w edukacji. Jako edukator przeprowadziła ponad 2300 szkoleń dla nauczycieli i rad pedagogicznych. Pomaga nauczycielom zgłębiać tajniki sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz rozwijać umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Jednocześnie jestem również grafikiem komputerowym,
prowadzi podstawowe oraz zaawansowane szkolenia z CANVY dla edukacji dla szkół i przedszkoli. Jest również wykładowcą akademickim.

CAŁA POLSKA (Cena za grupę)
Nauczyciele przedszkolni, szkolni, pedagodzy, kadra oświaty

Serdecznie zapraszamy na praktyczne szkolenie dotyczącego stosowania prawa autorskiegow oświacie.

♣ Zdobędą Państwo praktyczną wiedzę z zakresu prawa autorskiego, która jest niezbędna w codziennej pracy dydaktycznej

♣ zapoznacie się Państwo z najnowszymi przepisami i interpretacjami prawnymi dotyczącymi edukacji, co pozwoli na unikanie potencjalnych problemów prawnych.

♣ Nauczycie się Państwo, jak legalnie korzystać z materiałów chronionych prawem autorskim oraz jak tworzyć i udostępniać własne materiały edukacyjne.

1. Co to jest prawo autorskie i czego dotyczy?

2. Licencje w prawie autorskim.

3. Dozwolony użytek edukacyjny - przywilej nauczycieli.

4. Kiedy można powołać się na dozwolony użytek edukacyjny?

5. Czy kserówki rozdawane w szkołach są legalne?

6. Jak właściwie udostępniać pomoce dydaktyczne uczniom, aby nie łamać prawa?

7. Czy można kserować całe książki?

8. Czy dyskoteka szkolna mieści się w dozwolonym użytku edukacyjnym?

9. Czy trzeba opłacić ZAIKS za dyskotekę organizowaną na terenie szkoły?

10. Jakie są stawki ZAIKSu dla poszczególnych wydarzeń w szkole?

11. Jak właściwie wykorzystać cytat oraz inne utwory twórców?

12. Czy uczeń może nagrywać lekcję prowadzoną przez nauczyciela?

13. Czy nauczyciel może nagrywać zachowanie ucznia i nagranie udostępnić rodzicom?

14. Czy można nagrać apel lub inną uroczystość szkolną i umieścić w sieci?

15. Czy nagrania można umieścić na stronie internetowej szkoły lub Facebooku?

16. Czy można publikować twórczość uczniów w Internecie?

17. Czy w szkole potrzebna jest zgoda na publikację twórczości dziecka?

18. Czy radiowęzeł i telewizja w szkołach są legalne?

19. Jeżeli tak, to co możemy odtwarzać?

20. Czy wszystko co znajdę w Internecie można wykorzystać w szkole?

21. Skąd legalnie pobierać zdjęcia, muzykę, film?

22. Jakie konsekwencje może ponieś szkoła/nauczyciele za nadużycie praw autorskich?

23. Prawa autorskie vs AI. Na jakich warunkach mogę użytkować treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję?

Uwaga: Szkolenie jest w formie online i trwa 3 godz. dydaktyczne.

Istnieje możliwość przeprowadzenia takiego szkolenia w Państwa Placówce.

Uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

SZKOLENIA DEDYKOWANE
Prawo autorskie w oświacie
mgr Monika Frysz
CAŁA POLSKA (Cena za grupę)