Strona główna / Nagrane webinary / Diagnoza i terapia dziecka z Zespołem Downa

Diagnoza i terapia dziecka z Zespołem Downa

mgr Aleksandra Listwoń

Neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS, certyfikowany terapeuta RCM, certyfikowany terapeuta metody Padovan, instruktor metody Butejki, terapeuta miofunkcjonalny.  Ukończyła kilkadziesiąt kursów z zakresu diagnozy i terapii kompleksu ustno-twarzowego, terapii ręki, ortoptyki, technik Emmetta, dyspraksji i innych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi już od pierwszych dni życia oraz terapią osób z zaburzeniami funkcjonowania kompleksu ustno-twarzowego. Prowadzi gabinet dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jest organizatorem Turnusów Logopedycznych Aleksandry Listwoń dla dzieci niepełnosprawnych.

Psycholodzy, pedagodzy, logopedzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania trwającego 6 godz. i 45 min, dotyczy ono terapii dziecka z Zespołem Downa.

1. Budowa anatomiczna z omówieniem cechy dysmorficznych pierwotnych i wtórnych dziecka z zespołem Downa.

2. Umiejętności prymarne u dziecka z zespołem Downa.

3. Rozwój psychofizyczny dziecka z zespołem Downa od pierwszych dni życia.

4. Rozwój mowy u dziecka z zespołem Downa od pierwszych dni życia.

5. Wpływ rozwoju motoryki dużej i małej na rozwój mowy.

6. Higiena jamy ustnej od narodzin do uzębienia stałego.

7. Wady zgryzu u dzieci z zepołem Downa - teoria i praktyka.

8. Masaż i techniki terapeutyczne wykorzystywane w terapii dziecka z zespołem Downa z omówieniem pracy mięśni.

9. Zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci z Zespołem Downa.

10. Produkty zakazane i produkty polecane.

11. Naturalna suplementacja - jak wspomóc rozwój dziecka z zespołem Downa (np. kwasy omega 3).

Uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania na 4 tygodnie i materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
Diagnoza i terapia dziecka z Zespołem Downa