Strona główna / Nagrane webinary / Wpływ motoryki duzej i małej na rozwój mowy

Wpływ motoryki duzej i małej na rozwój mowy

mgr Aleksandra Listwoń

Neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS, certyfikowany terapeuta RCM, certyfikowany terapeuta metody Padovan, instruktor metody Butejki, terapeuta miofunkcjonalny.  Ukończyła kilkadziesiąt kursów z zakresu diagnozy i terapii kompleksu ustno-twarzowego, terapii ręki, ortoptyki, technik Emmetta, dyspraksji i innych. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi już od pierwszych dni życia oraz terapią osób z zaburzeniami funkcjonowania kompleksu ustno-twarzowego. Prowadzi gabinet dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jest organizatorem Turnusów Logopedycznych Aleksandry Listwoń dla dzieci niepełnosprawnych.

Logopedzi, neurologopedzi, terapeuci.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania trwającego 6, 5 godz. obejmującego tematykę motoryki w logopedii.

1. Dzieje ludzkiego gatunku w filogenezie.

2. Czynniki umożliwiające rozwój mowy artykułowanej.

3. Lokomocja - wpływ na rozwój mowy.

4. Wpływ postawy wyprostowanej na rozwój mowy.

5. Krtań - zmiana położenia krtani w procesie pionizacji, czynność prymarna i sekundarna krtani.

6. Jama ustna, układ oddechowy - czynności prymarne i sekundarne.

7. Odwzorowywanie czynności pokarmowych w procesie mówienia.

8. Homunculus.

9. Wady postawy a wady zgryzu.

10. Wpływ napięcia mięśniowego na kształtowanie się aparatu artykulacyjnego.

11. Osie i trójkąty ciała.

12. Przegląd metod wykorzystujących motorykę dużą i małą w celu kształtowania mowy.

13. Rozwój motoryczny a rozwój mowy.

14. Łańcuchy mięśniowe - językowy łańcuch mięśniowy, twarzowy łańcuch mięśniowy, centralny łańcuch mięśniowy, przednio-boczny łańcuch mięśniowy, tylno-boczny łańcuch mięśniowy.

15. Ręka a mowa.

Uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania i materiały szkoleniowe.

Nagrane webinary
Wpływ motoryki duzej i małej na rozwój mowy