Strona główna / Blog / Spektrum autyzmu (ASD) - Terapia niedyrektywna dzieci autystycznych.

Spektrum autyzmu (ASD) - Terapia niedyrektywna dzieci autystycznych.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) to grupa zaburzeń neurorozwojowych, które mogą powodować znaczące wyzwania społeczne, komunikacyjne i behawioralne. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), ASD dotyka około 1 na 54 dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Większość dzieci z ASD zostaje zdiagnozowana w wieku 4 lat, ale niektóre mogą zostać zdiagnozowane dopiero w starszym wieku. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może mieć ASD, ważne jest, aby jak najszybciej porozmawiać z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Im wcześniej ASD zostanie wykryte, tym szybciej dziecko może otrzymać potrzebne usługi i wsparcie.

Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, być może zastanawiasz się, jakie opcje terapii są dostępne. Chociaż nie ma "lekarstwa" na autyzm, to wczesna interwencja i terapia mogą wiele zmienić w życiu dzieci z ASD.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może wykazywać oznaki autyzmu, ważne jest, aby porozmawiać z pediatrą. Może on skierować Cię do specjalisty w celu przeprowadzenia dalszych testów i diagnozy. Wczesna interwencja jest kluczowa, jeśli chodzi o leczenie ASD. Im wcześniej rozpocznie się terapia, tym większe są szanse na poprawę.

alireza-attari-SBIak0pKUIE-unsplash.jpg (1.72 MB)

Istnieje wiele różnych terapii, które mogą być stosowane w leczeniu zaburzeń ze spektrum autyzmu. Niektóre z najczęstszych obejmują:

-Stosowana analiza zachowania (ABA)

-Terapia mowy

-Terapia zajęciowa

-Fizykoterapia

Każde dziecko z ASD jest wyjątkowe i inaczej reaguje na różne rodzaje terapii. Ważne jest, aby współpracować ze specjalistami w celu znalezienia odpowiedniej kombinacji terapii, która będzie najlepsza dla danego dziecka.

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie specjalne szkolenie "Terapia niedyrektywna dzieci autystycznych i dzieci z zaburzeniami zachowania cz.I i II".

Szkolenie poprowadzi dr Maria Piszczek, która jest psychologiem klinicznym, od wielu lat zajmuje się diagnozowaniem i terapią dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i głębokim. Propagatorka metody Ch. Knilla w terapii dzieci upośledzonych ( Dotyk i komunikacja, Programy aktywności). Autorka książek na temat autyzmu dziecięcego.

Nasz kurs został przygotowany specjalnie dla szerszej grupy odbiorców: Psychologów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów i rodziców pracujących z dziećmi autystycznymi i głębiej upośledzonymi umysłowo, u których występują zaburzenia zachowania.

Ponieważ wiemy, jak ważne jest abyś miał konkretne metody i techniki, które możesz wykorzystać w swojej pracy z dzieckiem. Dlatego część szkolenia ma charakter praktyczny. Będziesz miał okazję wypróbować różne metody interwencji na innych uczestnikach grupy.

Kurs trwa 4 dni, łącznie 32 godziny, dzięki temu będziesz miał czas na poznanie wszystkich prezentowanych technik i metod.

Kosz szkolenia to jedynie 500 zł za 4 dniowe szkolenie. Więcej informacji o szkoleniu znajdziecie tutaj:

Szkolenie zaczyna się już 5.11.2022 roku. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat.

Nie czekaj, zapisz się już dziś!