Strona główna / Szkolenia online / Lambdacyzm, nieprawidłowa wymowa głosek [t], [d], [n] – postępowanie logopedyczne

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

09.02.2022

1. Głoski [l], [t], [d], [n]: norma fonetyczna i rozwojowa, znaczenie prawidłowej wymowy tych głosek dla dalszego rozwoju artykulacyjnego dzieci,

2. Charakterystyka nieprawidłowych realizacji, przyczyny, wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne, ćwiczenia przygotowawcze, sposoby wywoływania.

3. Nagrania pacjentów obrazujące niektóre zagadnienia

Forma: wykład z pokazem ćwiczeń

Webinar będzie nagrywany i udostępniony słuchaczom przez kolejne 48 godz.

dr Agnieszka Banaszkiewicz
09.02.2022 (środa)