Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Dysfagia w neonatologii i pediatrii - NOWY PROGRAM

Dysfagia w neonatologii i pediatrii - NOWY PROGRAM

mgr Anna Karaś

Neurologopeda, Surdopedagog, Terapeuta karmienia, Certyfikowany Terapeuta Ortodoncji Funkcjonalnej MFS, Terapeuta miofunkcjonalny, Specjalista Manualnej Terapii Dysfagii. Praktyk z 13-letnim stażem zawodowym. Na co dzień współpracuje z Oddziałem Neonatologii i Poradnią Neonatologiczną Szpitala im. Czerwiakowskiego w Krakowie oraz Szpitala Uniwersyteckiego im. M. Kopernika w Krakowie, z GRS Medical w Krakowie oraz Centrum Medycznym LARMED w Krakowie.

12.11.2022
Neurologopedzi, logopedzi, fizjoterapeci, doradcy laktacyjni, położne, pediatrzy.

1. Fazy połykania.

2. Schemat jedzenia i połykania.

3. Jak przebiega prawidłowe, a jak nieprawidłowe połykanie.

4. Przyczyny wywołujące problemy z połykaniem.

5. Badanie połykania.

6. Zaburzenia połykania.

7. Mięśnie biorące udział w połykaniu.

8. Lęk przed jedzeniem oraz wybiórczość pokarmowa.

9. Badanie połykania u noworodków i niemowląt.

10. Ocena karmienia piersią/butelką.

11. Czym jest ssanie:

⇒ ssanie nie – odżywcze i odżywcze

⇒ koordynacja triady s-p-o

⇒ suckling i sucking

⇒ rola oddechu i pozycji

⇒ mięśnie biorące udział w ssaniu.

12. Prawidłowy handling.

13. Pierś i butelka (dobór butelki, na co zwracać uwagę).

14. Ssanie u dzieci urodzonych przedwcześnie.

15. Ssanie nie – odżywcze: smoczek, kciuk, samoregulacja.

16. Ocena umiejętności jedzenia u dzieci od 6 m.ż.

17. Karmienie/jedzenie u dzieci od 6 m.ż.

18. Higiena jamy ustnej, szczoteczka jako działanie terapeutyczne.

Na szkolenie proszę zabrać lalkę, łyżeczkę, kubek, słomkę, mus owocowy, szczoteczkę do zębów. Ponadto, wygodny strój, dobry humor i chłonny umysł.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Dysfagia w neonatologii i pediatrii - NOWY PROGRAM
mgr Anna Karaś