Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Motoryka/słuch/komunikacja. Logorytmiczne i terapeutyczne budowanie i wsparcie koordynacji dziecka

dr Jacek Szmalec

Terapeuta SI (II stopień), oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, terapeuta NDT
Bobath w terapii zajęciowej, międzynarodowy trener masażu Shantala, INPP, terapii bilateralnej,
Dyspraxi, Nordic Walking, TGMD3, Terapii ręki. Rewalidator osób chorych, terapeuta Prehtla,
fizjoterapeuta, terapeuta monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej, certyfikowany
diagnosta ADOS-2 (autyzm). Właściciel Warmińsko Mazurskiego Centrum Szkoleń im Dariusza
Wyszyńskiego, gabinetów terapeutycznych z integracji sensorycznej w Ostródzie.
Autor bardzo wielu publikacji naukowych w Polsce i za granicą. Osoba uczestnicząca w bardzo dużej
ilości szkoleń poza granicami kraju (m.in. Holandia, Anglia, Szkocja, Izrael).

dr n.hum. Anna Walencik-Topiłko

doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki pracownik dydaktyczny, adiunkt. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Od ponad dwudziestu lat zajmuje się logopedią zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Jest autorką licznych publikacji naukowych, a także współautorką podręczników akademickich z logopedii i neurologopedii oraz edukacji przedszkolnej. Opracowała programy multimedialne Czytam i piszę oraz Logorytmikę PRO, jak też multimedialny kurs dla logopedów na DVD Logorytmika.
Opiekun merytoryczny i współautor pakietu programów multimedialnych Logopedia Pro oraz aplikacji Logominy (Wydawnictwo Nowa Era). Redaktor merytoryczna, autorka i recenzentka współpracująca z wieloma wydawnictwami (m.in. Nowa Era, Harmonia, Forum Media Polska, Wydawnictwo Edukacyjne).

05.10.2024 (sobota)
06.10.2024 (niedziela)
I dzień: w godz. 10.00-17.00
II dzień w godz. 9.00-15.00

Logopedzi, terapeuci, pedagodzy, oligofrenopedagodzy.

1. Koordynacja – zakres pojęcia i terminologia.

2. Narzędzia stosowane do mierzenia koordynacji ruchowej.

3. Zarys podstaw wybranych metod i technik wpływających na koordynację ruchową dziecka.

4. Logorytmika – jak ćwiczymy koordynację i jaką?

5. Wybór ćwiczeń dla dziecka młodszego.

6. Wybór ćwiczeń dla dziecka starszego.

7. Przykładowe ćwiczenia w zakresie:

♦ motoryki dużej,

♦ motoryki małej,

♦ koordynacji,

♦ poczucia rytmu,

♦ świadomości ciała,

♦ świadomości przestrzennej,

♦ czynności symetrycznych,

♦ przekraczania linii środkowej ciała,

♦ sekwencji słuchowych,

♦ różnicowania słuchowego,

♦ równowagi,

♦ logorytmicznych ćwiczeń koordynacji słuchowo-ruchowej oraz słowno-ruchowych.

8. Program ćwiczeń do koordynacji ruchowej

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

dr Jacek Szmalec
dr n.hum. Anna Walencik-Topiłko