Strona główna / Nagrane webinary / Chodzą słuchy, że gadają już maluchy

Chodzą słuchy, że gadają już maluchy

mgr Karolina Nowak-Kuna

studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.

Rodzice dzieci z wadą słuchu, logopedzi.

Głównym celem szkolenia jest nauczenie rodziców i opiekunów dzieci z niedosłuchem jak pracować z dzieckiem w domu, jak zmienić życie codzienne w myśl filozofii wychowania słuchowego. Podstawą terapii małego dziecka jest praca rodzica w domu –najlepiej w ramach codziennych czynności pielęgnacyjno –zabawowych. Szkolenie przygotowuje rodzica do takiej roli. Jest to szczególnie ważne dla rodzin, mieszkających w miejscu bez dostępu do terapii surdologopedycznej.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE:szkolenie skierowane jest głównie do rodzicówdzieci z wadą słuchu. Zostało tak zaplanowane, aby mogli z niego skorzystać także logopedzilub inni chętni specjaliścipracujący z dziećmi z niedosłuchem oraz innymi deficytami rozwojowymi.

FORMA SZKOLENIA:szkolenie ma formę nagrań online. Podzielone jest na 4 spotkania (w sumie około 12-14 godzin zegarowych nagrań).

*Rodzice zobowiązani są wykupić dostęp do całości kursu.

**Logopedzi i inni specjaliści mogą wykupić dostęp do spotkania dotyczącego elementów metody-werbo-tonalnej, lub wykupić dostęp do całości szkolenia. Mogą również po wykupieniu spotkania dotyczącego metody werbo-tonalnej dokupić resztę szkolenia. Terapeuci, którzy skorzystają z całego szkolenia dostają odpowiednie zaświadczenie o ukończeniukursu.

ZAKRES SZKOLENIA:Na szkoleniu przedstawiam moją autorską ścieżkę prowadzenia terapii rodziny małego dziecka z niedosłuchem. Są to materiały, na których osobiście pracuję w trakcie terapii, które przygotowuję odponad 10-ciu lat. Całość materiału podzieliłam na cztery spotkania, w trakcie których poruszam kwestie merytoryczne dotyczące samego niedosłuchu i terapiijak i praktyczne, czyli prezentuję konkretne ćwiczenia i zabawy wspierające rozwój mowy oraz trening umiejętności słuchowych w pierwszym roku życia. Prezentuję też zabawki, książki i inne pomoce, w które warto się wyposażyć oraz pokazuję jak z nich korzystać.

SPOTKANIE 1:

- budowa ucha, przebieg procesu słyszenia, rodzaje i przyczyny niedosłuchu, rodzaje badań słuchu, zapoznanie z nomenklaturą fachową, które badanie da odpowiedź na pytanie: „Jak słyszy mojedziecko?”

- filozofia wychowania słuchowego, kąpiel słowna, praca głosem, rozwój mowy dziecka, monitorowaniereakcji słuchowychdziecka

SPOTKANIE 2:
- elementy metody werbo-tonalnej część 1

- elementy metody werbo-tonalnej część 2

SPOTKANIE 3:

- elementy metody Knillów

- trening umiejętności słuchowych część 1

- zabawy samogłoskami (plus zwierzęta, plus czynności)

- Logorytmy

SPOTKANIE 4:

- trening umiejętności słuchowych część 2,3

- warunkowanie słuchowe -„Animal Boxes”

- praca z pudłami-praca z podstawowymi książeczkami, zabawkami używanymi w terapii

DOSTĘP DO NAGRAŃ:przy zakupie całego kursu uzyskują Państwo dostęp do nagrań na 4 tygodnie, przy zakupie spotkania 2 (elementy metody werbo-tonalnej) dostęp na 2 tygodnie.

Zapraszamy również do śledzenia strony fcbk: „Chodzą słuchy, że gadają już maluchy”, gdzie zamieszczane będąaktualizacje,przydatne kontakty, linki, filmiki z zabawami, propozycje.

Nagrane webinary
Chodzą słuchy, że gadają już maluchy