Strona główna / Szkolenia online / SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?

SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?

mgr Agata Kalina

Logopedka, pedagożka, surdologopedka, terapeutka karmienia. Wykładowca UAM Poznań. Prezeska Fundacji „Cali Mali”. Dyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Cali Mali”. Autorka programu „LogoSensoryka” dla logopedów oraz „Oswojenie ma znaczenie” dla terapeutów karmienia.

24.11.2021
Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii.

Czego uczestnik się nauczy?

• Obserwacji Dziecka z zaburzeniami Integracji Sesnorycznej.
  • Wspierania procesów Integracji Sensorycznej podczas zajęć logopedycznych.
  • Wprowadzania prostych zabaw i ćwiczeń, służących wspieraniu procesów przetwarzania dla Dzieci.
  • Dbania o komfort sensoryczny Dziecka podczas terapii logopedycznej.

• Co to jest Integracja Sensoryczna?
  • Co nam dają zmysły?
  • Ile mamy zmysłów?
  • Jak możemy diagnozować, obserwować, czy dziecko wymaga podjęcia diagnozy/Terapii Integracji Sensorycznej.
  • Jak wspierać procesy przetwarzania wielozmysłowego w gabinecie logopedycznym?
  • Jak logopeda może zadbać o komfort sensoryczny dziecka podczas terapii?
  • Proste zabawy sensoryczne dla dziecka w pracy logopedy.
  • Dostymulowanie i przestymulowanie- co to oznacza?
  • Przykłady piosenek i zabaw od niemowlaka do przedszkolaka.

Webinar będzie nagrywany i dostępny przez 48 godz., uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenie o ukończeniu webinaru.

SI w logopedii. Jak sensorycznie i logopedycznie bawić się z dziećmi?
mgr Agata Kalina
24.11.2021 (środa)