Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Parafunkcje w praktyce logopedycznej

Parafunkcje w praktyce logopedycznej

dr Izabela Malicka - Podkalicka

doktor nauk humanistycznych, logopeda, specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi z wadami anatomicznymi twarzoczaszki oraz zaburzeniami czynnościowymi przestrzeni orofacjalnej, takimi jak rozszczep wargi i/lub podniebienia, ankyloglosja, wady zgryzu (w tym pacjenci ortognatyczni), jak również dysfunkcją oddychania oraz połykania. Wieloletni wykładowca akademicki (UŚ Katowice, UM Wrocław, AFM Kraków), autorka licznych publikacji naukowych z zakresu orofacjologopedii.

23.03.2024
Logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii

1. Rodzaje parafunkcji;

2. Możliwe przyczyny powstawania niewłaściwych nawyków;

3. Skutki parafunkcji w postaci:

⇒ wad anatomicznych przestrzeni orofacjalnej,

⇒ zaburzeń czynnościowych,

⇒ powstawania wad wymowy;

4. Ankyloglosja a mowa na tzw. „szczękościsku”;

5. Wybrane rodzaje niepożądanych cech fonetycznych w głoskowych realizacjach wybranych fonemów spółgłoskowych w przypadku parafunkcji;

6. Niewłaściwe nawyki kompleksu ustno-twarzowego a terapia logopedyczna;

7. Czy parafunkcji można się pozbyć?;

8. Rola innych specjalistów w leczeniu parafunkcji.

Uczestnicy otrzymają materiay szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Parafunkcje w praktyce logopedycznej
dr Izabela Malicka - Podkalicka