Strona główna / Szkolenia online / Elektrostymulacja w logopedii część II – moduł rozwijający. Powtórzenie, rozszerzenie, case study

21.10.2021 (czwartek)
22.10.2021 (piątek)
I dzień: 17.30-20.00
II dzień: 17.30-20.00

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które odbyły kursy"Elektrostymulacja w logopedii" lub "Innowacyjne metody elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej w logopedii" zarówno w formie stacjonarnej jak i on-line

W ramach szkolenia Uczestnik rozwija wiedzę z zakresu elektrostymulacji w logopedii oraz ma możliwość poznania konkretnych przypadków pacjentów, efektów terapeutycznych z podziałem na terapię wstępną, cele krótkoterminowe i długoterminowe, a także utrwala wiadomości i poznaje nowe możliwości aparatu.

Szkolenie wzmocni kompetencje Terapeuty w zakresie stosowania technik elektrostymulacji.

1. Elektrostymulacja w logopedii - miejsce elektrostymulacji w holistycznym modelu terapii pacjenta z wyzwaniami.

2. Wykorzystanie prądów TENS i EMS w zakresie pracy z elektrodami:

- rozgałęzianiami i przejściami na inne złącza (12 elektrod w tym samym czasie)

- płytka podniebienna w praktyce

- do dysfagii

- dousznymi,

- klipsy do aurikuloterapii

- skarpetą/ klapkami

- szyszką,

- bańkami próżniowymi.

3. Studia przypadków:

- dziecka z dyslalią,

- dziecko z Zespołem Downa,

- pacjent po udarze,

- dziecko z uszkodzeniami korowymi,

- dziecko z autyzmem,

- dziecko z Zespołem Angelmana,

- pacjent po porażeniu nerwu twarzowego,

- dziecko z problemami w zakresie motoryki małej, mobilności ręki,

- dziecko z zaburzeniami regulacji procesów ślinienia,

- dziecko po rozszczepie podniebienia twardego, podśluzwkowego

- dziecko wiotkie,

- dziecko spastyczne.

Podczas szkolenia Uczestnik poszerzy swoją wiedzę z zakresu Elektrostymulacji w odniesieniu do praktycznych możliwości zastosowania nowych funkcjonalności aparatów i różnorodności elektrod.

Po ukończeniu kursu Uczestnik ma możliwość aktywnego udziału w grupie specjalistów „Elektrostymulacja w logopedii” na Facebooku.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

SZKOLENIE NIE JEST NAGRYWANE.

21.10.2021 (czwartek)
22.10.2021 (piątek)