Strona główna / Szkolenia online / Terapia funkcji słuchowych

Terapia funkcji słuchowych

mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska

Neuro i surdologopeda, oligofrenopedagog terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta NDT- Bobath, provider Neuroflow, specjalista z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi z opóźnieniami i zaburzeniami rozwojowymi. Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jedenaście lat pracowała w przedszkolu integracyjnym, gdzie  poznała specyfikę pracy z małymi dziećmi, przede wszystkim z tymi, które wymagają szczególnego wsparcia.   Praktykę zawodową zdobywała również pracując w Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu oraz współpracując z Fundacją „ Dźwięki Marzeń”. Od piętnastu lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu oraz prowadzi gabinet LOGO-SENS.

17.04.2023
Logopedzi, osoby zajmujące się dziećmi z zaburzeniami funkcji słuchu

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pracują z dziećmi z zaburzonymi funkcjami słuchowymi (niedosłuch, APD, zaburzenia koncentracji uwagi uwarunkowane zaburzonymi funkcjami słuchowymi).

1. Zasady prowadzenia ćwiczeń słuchowych

2. Stymulacja funkcji słuchowych od wczesnego dzieciństwa po wiek szkolny:

♦ Wykrywanie dźwięku
♦ Świadomość dźwięku
♦ Budowanie reakcji na dźwięk
♦ Różnicowanie i identyfikowanie cech dźwięku
♦ Lokalizowanie dźwięków
♦ Rytmy
♦ Identyfikowanie dźwięków
♦ Ćwiczenia słuchu werbalnego na samogłoskach
♦ Ćwiczenia rozwijające bezpośrednią pamięć słuchową
♦ Ćwiczenia słuchowe rozwijające sekwencyjność
♦ Ćwiczenia rozwijające selekcję słuchową
♦ Różnicowanie i identyfikowanie słów
♦ Ćwiczenia stymulujące funkcje  fonologiczne (rymy, słuch fonemowy, analiza, synteza słuchowa, analiza zdania, operacje na głoskach, paronimach, pamięć  fonologiczna)
♦ Prozodia
♦ Ćwiczenia słuchowo-ruchowe

3.Dostosowanie warunków w codziennym życiu (domu, szkole, przedszkolu) wobec dzieci z zaburzonymi funkcjami słuchowymi (niedosłuch, APD, zaburzenia koncentracji uwagi uwarunkowane zaburzonymi funkcjami słuchowymi)

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA MATERIAŁY I ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU WEBINARU ON-LINE.

WEBIANR BĘDZIE NAGRYWANY I BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ODTWARZANIA GO PRZEZ 48 GODZ.

Terapia funkcji słuchowych
mgr Violetta Podsiadła-Kabacińska