Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Osteopatia i fizjoterapia pediatryczna w logopedii

Osteopatia i fizjoterapia pediatryczna w logopedii

mgr Artur Ozimina

Fizjoterapeuta, pedagog,  specjalista technik powięziowych. Aktualnie uczestnik 4 letnich studiów podyplomowych FICO Osteopathy Academy oraz Szkoły Osteopatii Pediatrycznej. Na codzień Koordynator zespołu rehabilitacji w Fundacji Koocham, wspierającej rozwój dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

mgr Ewa Wojewoda

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej. Od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.

01.07.2023
Neurologopedzi,osteopaci, fizjoterapeuci, lekarze, rodzice dzieci z wyzwaniami

Jesteś Terapeutą po wielu kursach i dalej nie wiesz jak praktycznie zastosować wiedzę? To jest właśnie kompendium praktyki dla Ciebie ♥

Jesteś Rodzicem, który poszukuje odpowiedzi, wskazówek w temacie zdrowia swoich dzieci?

Cel kursu:

Kurs skierowany jest do wszystkich osób pracujących z dziećmi metodami neurofizjologicznymi i osteopatycznymi technikami. Ma na celu udoskonalenie praktycznego warsztatu terapeuty lub rodzica dziecka z takimi zaburzeniami jak:

⇒ Mózgowe Porażenie dziecięce, autyzm, wady wrodzone, rozszczepy

⇒ Asymetrie

⇒ Zaburzenia napięcia mięśniowego

⇒ Niespokojny sen, problemy jelitowe, karmienie, nieharmonijny rozwój orofacjalny i rozwój mowy

⇒ Problemy sensoryczne

⇒ Zaburzenia neurologiczne, padaczka

Niepełnosprawność sprzężona !!!

Podczas kursu Uczestnik otrzyma:

• Praktyczne narzędzia pracy do dalszych etapów terapii
  • Nauczy się prawidłowo diagnozować i wyznaczać program terapii
  • Praktyczny pokaz na lalkach (praca warsztatowa)
  • Mali pacjenci w praktyce - pokaz terapii z omówieniem (możliwość umówienia własnego pacjenta w ramach kursu)
  • Skrypt, możliwość nagrywania we własnych celach edukacyjnch

1. Ontogeneza w pierwszym roku życia, prawidłowy rozwój motoryczny dziecka

2. Zaburzenia w rozwoju motorycznym, emocjonalnym , orofacjalnym 0-12 m.ż- analiza na podstawie filmów dzieci z problemami:

♦ Zespół hipotonii

♦ Niepełnosprawność sprzężona

♦ Problemy z układem trawiennym, kolki, karmienie, problemy ze snem

♦ Dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym

♦ Atypowy rozwój dziecka z zaburzeniami napięcia- współczesne wyzwania

♦ Dziecko z dysfunkcją neurologiczną, rozszczep kręgosłupa, zespoły genetyczne

3. Badanie neurofizjologiczne dziecka, obserwacja, analiza badań - diagnoza

4. Opracowanie planu terapii zgodnego wizją rodzica i terapeuty - podejście osteopatyczne

5. Dziecko z wyzwaniem motorycznym- holistyczna terapia demonstracja terapii wraz z omówieniem

6. Praca w grupach propozycja case stady (praca na lalkach i w parach)

7. Podejście osteopatyczne w terapii dziecka 0- 12m.ż. - praktyczny warsztat uczestników

8. Praktyczny pokaz terapii holistycznej z uwzględnieniem technik osteopatycznych w dysfunkcjach:

♦ Zespół hipotonii

♦ Problemy z układem trawiennym , kolki, karmienie, problemy ze snem

♦ Dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym

♦ Wad postawy

♦ Problemów z opóźnionym rozwojem mowy, rotacyzm, ślinienie, dysfagia i inne problemy logopedyczne

♦ Atypowy rozwój dziecka z zaburzeniami napięcia- współczesne wyzwania

♦ Dziecko z dysfunkcją neurologiczną, rozszczep kręgosłupa, zespoły genetyczne

9. Pacjent w gabinecie od diagnozy po terapie i instruktaż do domu

10. Zakończenie, dyskusja, pytania, rozdanie certyfikatów.

Uczestnicy proszeni są do zabranie: maty, lalki terapeutycznej, wygodnego stroju, obuwia zmiennego.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Osteopatia i fizjoterapia pediatryczna w logopedii
mgr Artur Ozimina