Elektrostymulacja przez przypadki – praktyczny warsztat logopedyczny
Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.
Mgr fizjoterapii, osteopata pediatryczny, naturopata, terapeuta metod neurorozwojowych, terapeuta manualny, terapeuta J.Brondo (Argentina-Cordoba).
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, zrealizowała wiele kursów i szkoleń w zakresie fizjoterapii i osteopatii, uczestniczyła w wymianach międzynarodowych osteopatów w ramach Ostheopathic European Academic Network (OsEAN) w Belgii, absolwentka Osteopatii Pediatrycznej, zrealizowała wieloetapowy kurs J.Brondo "Opieka i wsparcie dzieci urodzonych przedwcześnie" - Argentina (Cordoba) i staż w Clinica y Maternidad del Sol na Oddziale Patologii Wcześniaka.
Obecnie kończy międzynarodową szkołę Flanders International College of Osteopathy i prowadzi badania na Warszawskiej Akademii Medycznej.
Codziennie praktykuje osteopatie z dziećmi z dysfunkcją neurologiczną i genetyczną w tym chorobami rzadkimi we własnym Centrum Terapeutycznym. Od 2008 roku związana z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, gdzie uczestniczy w prow
15.07.2023
8 godz.
Szkolenie powstało na bazie wieloletnich doświadczeń pracy z pacjentem z wyzwaniami rozwojowymi w ujęciu holistycznym, a przede wszystkim na bazie doświadczenia z zakresu elektrostymulacji w logopedii. Warsztat ma prezentować gotowe rozwiązania terapeutyczne w pracy z pacjentem.
Uczy jak rozpoznawać potrzeby pacjentów poprzez rzetelną diagnozę anatomii i fizjologii obszaru ustno-twarzowego, a następnie pokazuje jak wprowadzić gotowe rozwiązania z wykorzystaniem zabiegów elektrostymulacji w gabinecie.
Ważne, aby Uczestnik szkolenia po odbyciu kursu mógł samodzielnie działać i dochodzić do ważnych dla niego i jego pacjentów wniosków i na bazie swoich przemyśleń tworzył własne koncepcje pracy dostosowane do potrzeb i możliwości pacjentów.
Kurs jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą zgłębiać wiedzę z zakresu elektrostymulacji, praktykować konkretne rozwiązania terapeutyczne.
Dla kogo? Dla wszystkich osób, które interesują się metodą elektrostymulacji w aspekcie logopedycznym.
Szkolenie oparte jest o warsztat pracy z pacjentami, pokazuje krok po kroku jak można wykorzystać elektrostymulację w procesie terapii logopedycznej, wzbogaca wiedzę zdobytą podczas kursów podstawowych z elektrostymulacji dla osób, które już czynnie działają z ta metodą, a także może być wstępem do zaprezentowania metody osobom, które jeszcze jej nie wykorzystują.
Kurs jest przeznaczony dla:
⇒ Początkujących, którzy mają w planach odbyć szkolenie podstawowe z elektrostymulacji, aby mogli zapoznać się z metodą i podjąć decyzję o jej wykorzystaniu w praktyce,
⇒ Zaawansowanych, którzy już pracują metodą elektrostymulacji.
Program:
1. Podstawowe informacje na temat elektrostymulacji w logopedii – wprowadzenie.
2. Praca z pacjentem w aspekcie całościowym:
⇒ case study: praca z pacjentem z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym – diagnoza - omówienie – strategie terapeutyczne – procedura elektrostymulacji,
⇒ case study 2: praca z pacjentem z wyzwaniem artykulacyjnym – diagnoza – omówienie – strategie terapeutyczne – procedura elektrostymulacji,
⇒ case study 3: niemowlę z trudnościami w karmieniu – diagnoza – omówienie – strategie terapeutyczne – procedura elektrostymulacji,
⇒ case study 4: pacjent z wyzwaniem genetycznym – diagnoza – omówienie – strategie terapeutyczne – procedura elektrostymulacji.
3. Analiza nagrań filmowych – ułożenie planów terapeutycznych.
4. Rozwiązania terapeutyczne dla „trudnych przypadków”.
UWAGA: Nie jest wymagane posiadanie elektrostymulatora.
Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
mgr Ewa Wojewoda