Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Zachowania trudne w terapii logopedycznej

Zachowania trudne w terapii logopedycznej

mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska

logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog, instruktorka jogi dla dzieci, trener psów. Doświadczenie zdobywała w szkole integracyjnej, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, praktyce prywatnej (pacjenci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi - w tym niepełnosprawności sprzężone, autyzm, zespoły genetyczne) oraz w czasie licznych kursów, szkoleń i praktyk. Założycielka Centrum Logopedyczno - Terapeutycznego "Dogadać się" w Budach-Grzybek gm. Jaktorów.

21.01.2023
Logopedzi pracujący z uczniem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami, zwłaszcza osoby rozpoczynające pracę, z krótkim stażem pracy lub wracające do zawodu po przerwie.

Cel:
Przekazanie podstaw teoretycznej i praktycznej wiedzy dotyczącej pracy z uczniem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami przejawiającymi zachowania trudne.

1. Uczeń z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami - charakterystyka

2. Specyfika terapii logopedycznej z uczniem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami

3. Zachowanie trudne – czym jest?

4. Przyczyny zachowań trudnych

5. Założenia Stosowanej Analizy Zachowania

6. Sposoby redukowania zachowań niepożądanych

7. Rola komunikacji w redukowaniu zachowań trudnych

8. Videotrening w terapii logopedycznej

9. Aspekt etyczny interwencji behawioralnych w czasie terapii logopedycznej

10. Rodzic i terapeuta w sytuacji zachowań trudnych – zasady współpracy

11. Interwencje - przykłady rozwiązań, ćwiczenia praktyczne

Metody pracy:
⇒ wykład/prezentacja multimedialna
⇒ film
⇒ dyskusja
⇒ ćwiczenia praktyczne

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Zachowania trudne w terapii logopedycznej
mgr Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska