Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne

Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

15.10.2022

1. Charakterystyka seplenienia międzyzębowego i multiplex interdentalis,

2. Seplenienie międzyzębowe a seplenienie rozwojowe,

3. Przyczyny deformacji, wskazówki diagnostyczne, ćwiczenia przygotowawcze, metody wywoływania niektórych głosek,

4. Ramowy program terapii,

5. Nagrania pacjentów obrazujące niektóre zagadnienia.

Tematyka szkolenia ukierunkowana jest przede wszystkim na likwidację międzyzębowości, ale wskazówki terapeutyczne są przydatne także w przypadku seplenienia bocznego i innych rodzajów sygmatyzmu.

Uczestnicy powinni mieć podczas szkolenia lusterko, szpatułki i słomki, aby móc na bieżąco wykonywać ćwiczenia.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne
dr Agnieszka Banaszkiewicz