Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne

Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Logopeda, neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii. Praktykuje prowadząc diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy już od ponad 20 lat. Od 2009 roku pracuje w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (z poważnymi wadami zgryzu, m.in. z rozszczepami podniebienia). Wieloletni nauczyciel akademicki, przede wszystkim wykładowca w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, a także szkoleniowiec. Autorka publikacji naukowych o tematyce logopedycznej i językoznawczej: książki „Fleksja werbalna w mowie dzieci pięcioletnich”, ponad stu artykułów, rozdziałów książek, recenzji i haseł w „Encyklopedii Logopedii”. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Treści logopedyczne prezentowane przez dr Banaszkiewicz oparte są w równym stopniu na wiedzy i praktyce. W swoich działaniach zawodowych zawsze pamięta o dobru pacjenta.

11.03.2023

1. Charakterystyka seplenienia międzyzębowego i multiplex interdentalis,

2. Seplenienie międzyzębowe a seplenienie rozwojowe,

3. Przyczyny deformacji, wskazówki diagnostyczne, ćwiczenia przygotowawcze, metody wywoływania niektórych głosek,

4. Ramowy program terapii,

5. Nagrania pacjentów obrazujące niektóre zagadnienia.

Tematyka szkolenia ukierunkowana jest przede wszystkim na likwidację międzyzębowości, ale wskazówki terapeutyczne są przydatne także w przypadku seplenienia bocznego i innych rodzajów sygmatyzmu.

Uczestnicy powinni mieć podczas szkolenia lusterko, szpatułki i słomki, aby móc na bieżąco wykonywać ćwiczenia.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Seplenienie międzyzębowe - postępowanie logopedyczne
dr Agnieszka Banaszkiewicz