Strona główna / Szkolenia online / Terapia dyslalii – przypadki substytucji oraz zniekształceń głosek

Terapia dyslalii – przypadki substytucji oraz zniekształceń głosek

dr Iwona Michalak-Widera

dr n. hum. Iwona Michalak-Widera – logopeda, oligofrenopedagog, trener emisji głosu. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (pedagogika, logopedia) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (emisja głosu). Autorka i współautorka kilkunastu książek, a także artykułów, plakatów i ulotek z obszaru logopedii oraz emisji głosu.

23.11.2022

1. Zastępowanie głosek „r”, „l” półsamogłoską „j”.

2. Trudności w tzw. trzech szeregach:

⇒ międzyzębowa wymowa głosek tzw. szeregu syczącego oraz „t, d, n” (przy prawidłowej artykulacji głosek szeregów     ciszącego i szumiącego)
⇒ pozanormatywna wymowa głosek tzw. szeregu ciszącego (przy prawidłowej artykulacji głosek szeregów syczącego i szumiącego)
⇒ zastępowanie tzw. łatwiejszego szeregu syczącego tzw. trudniejszym, tj.  szeregiem szumiącym.

3. Substytucja głosek „t, d” głoskami „k, g”.

Szkolenie będzie nagrywane i udostepniane przez 48 godz. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Terapia dyslalii – przypadki substytucji oraz zniekształceń głosek
dr Iwona Michalak-Widera