Strona główna / Szkolenia online / Fonetyka dla logopedów

Fonetyka dla logopedów

dr Izabela Malicka

Wieloletni wykładowca akademicki (m.in. Uniwersytet Śląski, Akademia Frycza- Modrzewskiego w Krakowie, WSB w Cieszynie, PWSZ w Nowym Sączu), członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Pomysłodawczyni oraz inicjatorka powstania „Centrum Wad Twarzoczaszki", gdzie prowadzi diagnozę oraz terapię w zakresie zaburzeń mowy u osób z rozszczepem wargi i/lub podniebienia. Jest autorką publikacji naukowych oraz czynnym uczestnikiem w licznych konferencjach. W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się badania dotyczące wpływu warunków anatomiczno - czynnościowych na mowę dziecka oraz osób dorosłych.

07.09.2022
Logopedzi, neurologopedzi.

1. Przedmiot fonetyki.

2. Funkcje narządów mowy.

3. Głoska i jej właściwości fizyczno-artykulacyjne.

4. Głoska w diagnozie oraz terapii logopedycznej- narzędzia badawcze.

5. Nienormatywne cechy fonetyczne w realizacjach wybranych fonemów spółgłoskowych.

6. W poszukiwaniu przyczyn nieprawidłowości artykulacyjnych spółgłosek języka polskiego.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Szkolenie nie będzie nagrywane.

Fonetyka dla logopedów
dr Izabela Malicka