Strona główna / Szkolenia online / Dysfagia. Praktyczny warsztat terapeuty małego dziecka.

Dysfagia. Praktyczny warsztat terapeuty małego dziecka.

mgr Agata Kalina

Logopedka, pedagożka, surdologopedka, terapeutka karmienia. Wykładowca UAM Poznań. Prezeska Fundacji „Cali Mali”. Dyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Cali Mali”. Autorka programu „LogoSensoryka” dla logopedów oraz „Oswojenie ma znaczenie” dla terapeutów karmienia.

21.02.2022
Logopedzi, neurologopedzi.

Czego uczestnik się nauczy?

- diagnozować problemy związane z połykaniem u małych dzieci

- kierować dzieci na odpowiednie badania kliniczne

- pozycjonować dzieci z problemami w połykaniu

- prowadzić terapię prostymi technikami wspierającymi proces połykania u dzieci

1. Czym jest dysfagia?

2. Jak przebiega prawidłowy proces połykania?

3. Jakie mogą być przyczyny zaburzeń połykania u małych dzieci?

4. Kto należy do zespołu terapeutycznego w pracy z dzieckiem z dysfagią?

5. Jak diagnozować problemy dziecka z dysfagią?

6. Na jakie badania kliniczne możemy kierować dziecko z dysfagią?

7. Jak wspierać Rodzinę dziecka z problemami z połykaniem?

8. Proste techniki terapeutyczne wspierające dziecko z dysfagią

9. Jak panować pracę z dzieckiem z dysfagią?

Szkolenie będzie nagrywane i dostępne przez 48 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Dysfagia. Praktyczny warsztat terapeuty małego dziecka.
mgr Agata Kalina
21.02.2022 (poniedziałek)