Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Masaż logopedyczny od podstaw - podejście praktyczne

Masaż logopedyczny od podstaw - podejście praktyczne

mgr Aleksandra Kaczyńska

Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.

19.12.2021
Logopedzi, terapeuci, pedagodzy.

1. Co to jest masaż logopedyczny i kiedy możemy go zastosować?

2. Jak przygotować się do przeprowadzenia masażu?

3. Akcesoria niezbędne do masowania twarzy i okolicy orofacjalnej.

4. Wykorzystanie wibratorów logopedycznych w praktyce – rodzaje, dobór, zastosowanie.

5. Masaż manualny twarzy i wnętrza jamy ustnej:
    – rodzaje technik masażu oraz ich dostosowanie do potrzeb pacjenta,
    – masaż pacjenta z obniżonym i wzmożonym napięciem mięśniowym.

6. Ćwiczenia praktyczne – jak wpłynąć masażem na poprawę motoryki artykulacyjnej?

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Masaż logopedyczny od podstaw - podejście praktyczne
mgr Aleksandra Kaczyńska