Strona główna / Szkolenia stacjonarne / LOGORYTMY i inne metody wspierające komunikację werbalną – ćwiczenia warsztatowe

mgr Karolina Nowak-Kuna

studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.

10.04.2022
Logopedzi, studenci logopedii.

Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z konkretnymi metodami wspierającymi rozwój komunikacji werbalnej oraz wspólnego pola uwagi w pracy z dziećmi od 6 m. ż., w pracy z dziećmi z ORM, z niedosłuchem, z grupy ryzyka czy też w trakcie zajęć profilaktycznych. Zero teorii, 100 % praktyki.

1. Logorytmy: rytmy, piosenki, wyliczanki, wyklaskiwanki – program autorski

2. Warunkowanie słuchowe: jak wprowadzić ćwiczenie, cele, warunki przeprowadzenia, zabawy z TUBĄ - program autorski

3. Pudła: zabawy i zabawki wykorzystane w budowaniu fabuły terapii – program autorski

4. Elementy metody Knillów – wykorzystanie „Programu wprowadzającego” w nawiązaniu wspólnego pola uwagi

5. Zabawy z samogłoskami w życiu codziennym: zabawy i pielęgnacja niemowlaka.

Prosimy o zabranie karimaty, dużej lalki z ruchomymi kończynami, tuby (tekturowego okrągłego opakowania do transportu plakatów), wyczyszczenie pamięci w telefonach (można nagrywać). Drescode – dres:)

mgr Karolina Nowak-Kuna
10.04.2022 (niedziela)