Strona główna / Szkolenia online / Oswojenie ma znaczenie. Zabawy oswajające jedzenie. Proste scenariusze.

Oswojenie ma znaczenie. Zabawy oswajające jedzenie. Proste scenariusze.

mgr Agata Kalina

Logopedka, pedagożka, surdologopedka, terapeutka karmienia. Wykładowca UAM Poznań. Prezeska Fundacji „Cali Mali”. Dyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Cali Mali”. Autorka programu „LogoSensoryka” dla logopedów oraz „Oswojenie ma znaczenie” dla terapeutów karmienia.

20.10.2021
Logopedzi, neurologopedzi, dietetycy, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci karmienia.

Czego uczestnik się nauczy?

Prowadzić zajęcia oswajania jedzenia.
Konstruować odpowiedni plan oswajania w oparciu o repertuar żywieniowy dziecka.
Wprowadzać zmiany i zalecenia do najbliższego środowiska dziecka (Rodzina, placówka).
Pozna proste i skuteczne sposoby na oswajanie.
Pozna zabawy, piosenki, akcesoria, służące oswajaniu jedzenia.
Zapozna się z odpowiednią literaturą dla Terapeuty Karmienia, dla Rodzica oraz dla Dziecka.

- Kim jest terapeuta karmienia?

- Czy oswajanie w terapii karmienia jest konieczne?

- Zasady Oswajania Responsywnego.

- Diagnoza dziecka z zaburzeniami karmienia.

- Plan oswajania.

- Stały rytm zajęć oswajania.

- PrzydaSię w oswajaniu.

- Piosenki i zabawy oswajające.

- Od czego zacząć? Jak rozszerzać repertuar jedzeniowy dziecka?

- Jakie są cechy produktów spożywczych?

- Metoda Food Chaininng- wprowadzenie.

- Kalendarz Dobra Data

- Pudło Smaku – pomysły na oswajanie

Webinar będzie nagrywany i dostępny przez 48 godz., uczestnicy otrzymają materiały i zaświadczenie o ukończeniu webinaru.

Oswojenie ma znaczenie. Zabawy oswajające jedzenie. Proste scenariusze.
mgr Agata Kalina
20.10.2021 (środa)