Strona główna / Szkolenia online / Czary mary czyli wywołanie głoski R poprzez transformację dziąsłowego D

Czary mary czyli wywołanie głoski R poprzez transformację dziąsłowego D

mgr Karolina Nowak-Kuna

studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.

05.03.2022

W codziennej pracy zawodowej łączę różne metody wywołania głoski R dobierając je do możliwości anatomiczno-emocjonalnych dziecka i jego rodziny. Na szkoleniu prezentuję autorską ścieżkę terapeutyczną z gotowymi materiałami do każdego etapu w terapii rotacyzmu, opartą głównie (nie mylić z „wyłącznie”) o metodę transformacji głoski D.

1. Badanie logopedyczne

2. Budowa aparatu artykulacyjnego

3. Pozycjonowanie w terapii, budowanie napięcia

4. Różnicowanie słuchowe w substytucjach

5. „Magiczne miejsce”

6. Sztuczna szczęka w terapii logopedycznej

7. Ćwiczenia przygotowawcze:

- szeroki język

- usypianie języka

- język piłka

- ćwiczenia izometryczne

- „klej”, „klej II”

- glonojad

- łyżeczka

8. Rozćwiczenie języka z głoską L

9. Konkurs sprawności języka

10. Transformacja głosek „t, d, n”

11. Wywołanie wibracji

12. Utrwalanie, przegląd książek

13. Przykładowy zeszyt logopedyczny w terapii rotacyzmu

14. Pytania dodatkowe:

- co zrobić z R bezdźwięcznym?

- co zrobić, gdy rodzic nie wyraża zgody na korekcję wędzidełka?

- realizacje asymetryczne.

Szkolenie będzie nagrywane i dostępne przez 48 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Czary mary czyli wywołanie głoski R poprzez transformację dziąsłowego D
mgr Karolina Nowak-Kuna