Strona główna / Szkolenia online / (Nie)trudna współpraca z rodzicami pacjenta logopedycznego

(Nie)trudna współpraca z rodzicami pacjenta logopedycznego

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

01.12.2021
Logopedzi, studenci logopedii.

Cel:

Głównym celem szkolenia jest ukazanie efektywnych sposobów nawiązania współpracy z rodzicem pacjenta uczęszczającego na terapię logopedyczną. Wskazówki zostaną zróżnicowane w zależności od odmiennych miejsc pracy logopedy. Autorka przedstawi podbudowę teoretyczną tego zagadnienia, ale opowie też o swoich doświadczeniach w różnych miejscach pracy.

Szkolenie w formie online z możliwością zadawania pytań na chacie.

1. Rola oddziaływania na dziecko przez rodzica w odniesieniu do zasad

logoterapii.

2. Motywowanie rodzica do współpracy.

3. Formy współpracy z uwzględnieniem różnych miejsc pracy logopedy, przede wszystkim przedszkola, szkoły, poradni, gabinetu prywatnego.

4. Obecność rodzica podczas zajęć – argumenty za i przeciw.

5. Postawy rodzicielskie. Osobowość logopedy. Ich wpływ na przebieg współpracy i sposoby modyfikowania zachowań.

Webinar będzie nagrywany, będzie można go odtworzyć przez 48 godz.

Uczestnicy webinaru otrzymaja materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

(Nie)trudna współpraca z rodzicami pacjenta logopedycznego
dr Agnieszka Banaszkiewicz