Strona główna / Szkolenia online / Trudności w połykaniu - praktyczne techniki wspomagające układ pokarmowy

Trudności w połykaniu - praktyczne techniki wspomagające układ pokarmowy

dr n. hum. Anna Regner

Nauczyciel akademicki, neurologopeda, międzynarodowy terapeuta bazujący na neurosensomotorycznych metodach rozwojowych, terapeuta ustno twarzowej metody Castillo Moralesa, instruktor masażu niemowlęcego Petera Walkera z uprawnieniami międzynarodowymi, terapeuta czaszkowo-krzyżowy.

26.11.2021
Logopedzi, neurologopedzi.

1. Ogólne wprowadzenie do anatomii połykania.

2. Warunki efektywnego procesu połykania.

3. Rola Mięśni biorących udział w połykaniu.

4. Ćwiczenia przygotowujące pacjenta do prawidłowego połykania:

- zmiana ciśnienia w jamie ustne,

- korekta ruchów języka,

- regulacja napięcia mięśniowego gardła i przełyku.

5. Nauka praktycznych technik połykania (wskazany partner do części praktycznej).

Pomoce:

butelka wody, lusterko laryngologiczne, mała gąbka, miękka szczoteczka do zębów, szczoteczka elektryczna soniczna, drewniane szpatułki, cewnik Foleya lateksowy 24rCH najlepiej od 8 do 10 mm, krzesło, mata na podłogę lub stół rehabilitacyjny.

SZKOLENIE NIE JEST NAGRYWANE

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaswiadczenie

Trudności w połykaniu - praktyczne techniki wspomagające układ pokarmowy
dr n. hum. Anna Regner